Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Naslednja
Prevara pri nakupu/prodaji
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 26.12.2020 19:41:31
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Banke sprovedejo plačila parkrat dnevno. Medtem lahko prekličeš plačilo. Stane sicer neja eurov, ampak se da. Zato screenshot ekrana ne pomeni kaj dosti saj je le naročilo plačila. Drugo je portdilo o transakciji, kjer imaš že napisano številjko transakcije. Takrat je pa transakcija že sprovedena in je dost verjetno, da boš ta denar tudi dobil.

Včasih so pametnjakoviči retuširal virmane in jih popravljene pošiljal po faxu kot potrditev plačila. Vse živo sem že videl.

Kot je nekdo prej napisal. Keš na roke je za Bolho edina garancija.


To vem, da gre placilni promet dalje tri do stirikrat dnevno... ampak nisem vedel, da se da preklicat... Vem tudi, da ce ni ista banka, da zadeva traja lahko isti dan popoldan, lahko pa tudi sele cez par dni, sploh ce je se vikend vmes... SKB vem, da radi meckajo pri tem... NLB so pa dokaj azurni... Verjetno jih ni veliko, ki bi na tak nacin to ugotovili, da je mozno zadevo preklicati...

S tipom sva normalno cvekala o tem in onem... on je pred mano vpisoval moje podatke... znesek in to... in mi takoj poslal dva screenshota... Se jaz sem mu pokazal, da gre preko Airdropa veliko enostavneje kot preko maila... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 26.12.2020 19:46:27
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
To vem, da gre placilni promet dalje tri do stirikrat dnevno... ampak nisem vedel, da se da preklicat... Vem tudi, da ce ni ista banka, da zadeva traja lahko isti dan popoldan, lahko pa tudi sele cez par dni, sploh ce je se vikend vmes... SKB vem, da radi meckajo pri tem... NLB so pa dokaj azurni... Verjetno jih ni veliko, ki bi na tak nacin to ugotovili, da je mozno zadevo preklicati...

S tipom sva normalno cvekala o tem in onem... on je pred mano vpisoval moje podatke... znesek in to... in mi takoj poslal dva screenshota... Se jaz sem mu pokazal, da gre preko Airdropa veliko enostavneje kot preko maila... Wink


Popolnoma isti sistem je uporabil pri mene kot ga opisuješ v zadnjem odstavku.
Pri mene je bil 22.10.2020.

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 26.12.2020 20:05:10
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
... S tipom sva normalno cvekala o tem in onem... on je pred mano vpisoval moje podatke... znesek in to... in mi takoj poslal dva screenshota... Se jaz sem mu pokazal, da gre preko Airdropa veliko enostavneje kot preko maila... Wink


Verjetno mu nisi bil prva "stranka" za nategnit. Rutina dela svoje. Very Happy Very Happy Very Happy
Upam, da boš kaj uspel dobit nazaj. Čeprav to bolj vljudnostno rečem. Žal.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 26.12.2020 20:44:24
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Verjetno mu nisi bil prva "stranka" za nategnit. Rutina dela svoje. Very Happy Very Happy Very Happy
Upam, da boš kaj uspel dobit nazaj. Čeprav to bolj vljudnostno rečem. Žal.


Ja... nisem bil prvi... lucky53 je bil pred mano ... Ori meni se je odvijalo od 5.11. dalje ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 26.12.2020 23:09:21
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luky53 je napisal/a:

in mi takoj nakaže denar preko naloga svoje banke DH Lj .....
Takoj mi je bila zadeva sumljiva zato sem preko veze preveril njegov TRR in ugotovil, da je že dalj časa blokiran


Ni mi jasn kašn screenshot je on dal luky53 če je imel blokiran TRR..
"hekana"ali fake aplikacija ki generira fake potrdila in pač upal da prodajalec vrjame a kva ..

Jest je napisal/a:

Od njegove banke (DBS) sem dobil odgovor, da je bilo placilo preklicano... Do takrat sploh nisem vedel, da je to mozno...


tale da lahko prekličeš za isti dan je pa dobra.. A to so ti pr DBS-u prav rekl da se pri njih da a kva a je on kako "luknjo" zaobšel ??

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 26.12.2020 23:44:09
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
tale da lahko prekličeš za isti dan je pa dobra.. A to so ti pr DBS-u prav rekl da se pri njih da a kva a je on kako "luknjo" zaobšel ??


Napisali so, da je bil nalog sicer vnesen, a kasneje izbrisan... Kot kaze se da...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 26.12.2020 23:52:10
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem, kako je pri vaših spletnih bankah... ampak jaz sem vedno imel možnost preklicati nalog, dokler je bil še v čakanju na izvedbo. Tako da, če je bil nalog oddan popoldne, je bil čas za preklic vse do naslednjega jutra.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 27.12.2020 00:21:12
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Ne vem, kako je pri vaših spletnih bankah... ampak jaz sem vedno imel možnost preklicati nalog, dokler je bil še v čakanju na izvedbo. Tako da, če je bil nalog oddan popoldne, je bil čas za preklic vse do naslednjega jutra.


Jaz tega nisem nikoli rabil in ce po pravici povem, nisem niti gledal, kako to gre...

O tem sedaj razpravljat je itak brezveze... Wink Bolj je to smesno, kako lahko nekomu kaj takega sploh pade na misel... Ali je mislil, da ne bom opazil, da denarja nisem dobil na racun? Itak imam vse njegove podatke...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 27.12.2020 00:29:21
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Ne vem, kako je pri vaših spletnih bankah... ampak jaz sem vedno imel možnost preklicati nalog, dokler je bil še v čakanju na izvedbo. Tako da, če je bil nalog oddan popoldne, je bil čas za preklic vse do naslednjega jutra.


Katera banka je taka?
Če ta trenutek na skb banki tebi nakazem meni takoj trgajo, kdaj ti dobis je druga zgodba. Dejstvo je, da na skb lahko preklicem le nalog ki je v čakalni vrsti in caka na datum opravljene storitve. Torej ce dam valuto na kasnejsi datum.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.11.2011
Prispevkov: 659
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 27.12.2020 00:39:36
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Tudi pri prodaji je treba biti zelo previden... Sem novembra prodal iPhone 11 Pro enemu iz bolhe... Je prisel k meni domov... pogledal, probal... in vprasal, ce lahko placa z bancnim nakazilom, da nimtreba jodit na bankomat... Sem rekel, da lahko, ce bo to takoj naredil in mi da screenshot nakazila... To je tudi naredil... in mi oreko Airdropa poslal dva screenshota... Ko po nekaj dneh se ni bilo denarja na mojem racunu, sem zacel poizvedovati... in posljem njemu sporocilo in njegovi banki screenshot. Od njegove banke (DBS) sem dobil odgovor, da je bilo placilo preklicano... Do takrat sploh nisem vedel, da je to mozno... Po dobrem tednu raznih izgovor z njegove strani sem vprasal na Policijo za nasvet in so mi rekli, da je tip ze v postopku... in cez nekaj dni je bilo tudi ze v medijih...

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/trdil-da-je-placal-ko-je-izdelek-dobil-pa-je-placilo-preklical.html

Policisti so ga menda pridrzali... a ga je sodisce potem izpustilo... Zaenkrat slabo kaze, da bom dobil,kdaj telefon nazaj ali oa denar...

Tip pa telefon veselo uporablja ali pa ga je prodal... ker sem preverijal preko parih strani in je Find my phone aktiven...


sva ze dva no bilo nas je veliko vec in ta tip z imenom LEON SMRTNIK ane naj se ve ja je na prostosti zadnc so me klical iz policije da ko bo obravnava se slismo.... tud jaz mislm da je izgubljeno vse ampak upam na najbolse...

_________________
Iphone 14 Pro 128GB
Iphone 13 Pro 128GB
Macbook pro M2 13"
Apple TV 4K 128GB
Apple watch Ultra
Home pod mini Blue and yellow.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 27.12.2020 06:11:22
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko vse te poste berem, ne vem kakšno srečo sem imel, da mi je po 4 dneh uspelo, da sem od modela dobil nakazilo, kljub temu, da ni bilo lahko kar naprej SMS pa klici pa lažna nakazila itn...

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2014
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 27.12.2020 09:41:34
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Katera banka je taka?
Če ta trenutek na skb banki tebi nakazem meni takoj trgajo, kdaj ti dobis je druga zgodba. Dejstvo je, da na skb lahko preklicem le nalog ki je v čakalni vrsti in caka na datum opravljene storitve. Torej ce dam valuto na kasnejsi datum.


Jaz imam DH in se da.

Ko izpolnim nalog za nakazilo in ga potrdim, gre le ta v "čakalnico". Tam je toliko časa, dokler denarja banka res ne trga in ga pošlje naprej. Tako kot je že predhodnik (mikrohard) napisal, da če se nalog za nakazilo odda popoldan, imaš do jutra čas za stornacijo.

Treba bo pazit, ni kej. Nepridipravi so vedno bolj iznajdljivi.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2014
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 27.12.2020 09:56:17
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Drugače pa sem jaz že dolgo nazaj (cca 5-8 let) preko bolhe prodal stensko uro (tako malo bolj posebno). Plačilo je bilo po povzetju, tako da je on moral plačati paket preden ga je prevzel.

Naslednji dan pa sem preko SMS sporočila in maila dobil sliko stenske ure z razbitim steklom in sporočilom, naj mu vrnem denar.

Stenska ura je bila tako zavarovana, da tudi če bi paket po tleh metal, bi jo težko razbil.

Najprej sem pomislil na to, da je doma imel svojo enako, vendar razbito stensko uro, nato je kupil mojo in prikazal, kot da se je moja med dostavo razbila.

Še isti dan sva s kolegom opazila, da je steklo čudno razbito. Ko sva prosila za še kakšno sliko iz druge strani, je ni želel poslati. Vse skupaj je bil en butast ampak dober Photoshop slike! Če si sliko pogledal malo bolje, se je videlo, da ni popolnoma realno..


Še dalj časa nazaj pa sem prodal fotoaparat za 190€ in sem napačno izpolnil obrazec, komu se plača (zamenjal sem pošiljatelja in naslovnika). Na vso srečo me je gospod poklical in mi na TRR nakazal 200€ Smile

Tudi taki ljudje so, ne pozabite tega Wink
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 27.12.2020 10:11:58
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem sedajle probal in iz NLB nakazal na SKB racun... in nikjer ne najdem opcije, da bi transakcijo preklical... Ceprav je napisal, da sem placilo oddal izven urnika in bo datum spremenjen... pri pregledu pise status "IZVRSEN"... Imam samo opcijo "PRITOZBA" ...





Tako, da je to odvisno kot kaze predvsem od banke oz. uporabljene resitve za mobilno ali spletno banko ...

Pri screenshotu, ki mi ga je poslal, je vidna ikona kante... predvidevam, da je to za brisanje oz. storinranje transakcije ...



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 27.12.2020 10:19:02
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dokler ne bo SEPA Instant Credit Transfer se bodo taksne stvari lahko dogajale. Ne razumem, zakaj banke delajo neka 4x dnevna ali se manj izvrsila, ce je tehnolosko mogoce to narediti takoj.

Revolut in N26 (pa se kaksen drugi fintech) resitev je za bolho trenutno najboljse. Sicer pa kesh.

Bolha pa je tak postala neuporabna. Vpises iPhone 12, pa ne dobis drugih oglasov kot odkup za gotovino takoj. vecina oglasov je od taksnih in podobnih kot pa res fizicnih oseb, ki bi nekaj prodali.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.08.2008
Prispevkov: 166
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 27.12.2020 11:05:22
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Ne vem, kako je pri vaših spletnih bankah... ampak jaz sem vedno imel možnost preklicati nalog, dokler je bil še v čakanju na izvedbo. Tako da, če je bil nalog oddan popoldne, je bil čas za preklic vse do naslednjega jutra.


Drži. SKB banka. Dokler je plačilo v čakanju, ga lahko storniraš.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.12.2007
Prispevkov: 1081
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 27.12.2020 11:40:19
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi pri abanki se to komot naredi. Če je izven plačilnega urnika med tednom, ali cel vikend in prejemnik ni na abanki greš enostavno v čakalnico in zbrišeš nalog.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2012
Prispevkov: 620
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 27.12.2020 11:41:13
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj to imajo vse oz. večina (vsaj slovenskih) bank da lahko po oddaji plačila še nekaj ur razveljaviš plačolo. Zato pa se vedno počaka da je transakcija do konca izvedena in preden ne pride denar na trr se izdelka ne odpošlje. Potem ko je enkrat na vašem trrju je transakcija dokončno izvedena in denarja ne more več dobit nazaj.

_________________
MacBook Pro 16 2021
iPhone 14 Pro 128gb
Apple Watch 7
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.11.2011
Prispevkov: 659
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 27.12.2020 15:26:15
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Jaz sem sedajle probal in iz NLB nakazal na SKB racun... in nikjer ne najdem opcije, da bi transakcijo preklical... Ceprav je napisal, da sem placilo oddal izven urnika in bo datum spremenjen... pri pregledu pise status "IZVRSEN"... Imam samo opcijo "PRITOZBA" ...





Tako, da je to odvisno kot kaze predvsem od banke oz. uporabljene resitve za mobilno ali spletno banko ...

Pri screenshotu, ki mi ga je poslal, je vidna ikona kante... predvidevam, da je to za brisanje oz. storinranje transakcije ...



Kukr sm jz dobu info od policije in DBS je Leon nategun vedno opravljalal kupcije po 17h uri ko seveda transakcije zapadejo v naslednji dan in kaj se je zgodilo on je ze izvedel kao nalog ampak ker ni imel denarja je bil avtomatsko storniran naslednji dan takoj zjutraj. Jaz in se en znanec sva podala ovadbo za ponarejanje in goljufijo tatvino in se in se in se v nasih koncih se zdj poznamo 4 k nas je peljal na led... in ne bomo popustil tacga je treba strpat na dob pa zvecer odpret resetke in to je to naj ostalo poskrbi usoda.... zgleda nas je kar nekaj ki se vedno zaupamo v clovestvo in smo bli nat..... tud jz sm klicov apple in so rekl da ze dve let v Slo ne SMEJO zaklenit preko imei cifre zaradi GDPR in drugih butastih cloveskih pravic nase vlade 🤦🏽♂ me pa veseli da je zdj tud tukej debata da bomo na vezi in da vidmo kako se bo odvijalo.

_________________
Iphone 14 Pro 128GB
Iphone 13 Pro 128GB
Macbook pro M2 13"
Apple TV 4K 128GB
Apple watch Ultra
Home pod mini Blue and yellow.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 27.12.2020 15:43:21
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz se spomnim ko je bil pri mene in me vprašal za moj TRR in mail naslov je imel na mizi dva svoja telefona in je nekaj premetaval iz enega na drugega samo ne vem kaj ker sem se bolj posvetil svojemu tel. uninstall, da mu ga izročim.

Nato mi je čez čas na moj mail priletel screenshot UPN obrazca z vsemi mojimi in njegovimi podatki, da se transakcija izvede naslednji dan.

Tisti njegov TRR pri DH, ki ga je imel na tem mojem screenu sem naslednji dan ugotovil, da je že dalj časa blokiran. Takrat sem takoj posumil, da je vmes goljufija.

No kot sem že zgoraj v postu omenil po 4 dneh pošiljanja SMS-jev, pogovorov, pošiljanja ponarejenih lažnih nakazil z njegove strani je končno prišlo nakazilo, ki ga je izvedel na Petrolu preko mBills na moj TRR.

Čudi me, da ta goljuf ni v priporu.

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani