Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
Prevara pri nakupu/prodaji
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.12.2020 23:12:49
Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

mlajša sestra ima od mene PS4 v izposoji. V času igranja je kontroler dobil t.i. stick shift, kjer se ti ena od gobic premika samodejno. V strahu, da je kaj uničila je kupila prek spleta nov kontroler.

Sedaj pa je zadeva taka, seveda ni vedela kaj kupuje oz. na kaj mora biti pozorna. Prodajalec ji je zagotovil, da je kontroler original in deluje kot mora. Dobila sta se na parkirišču enega trgovine in zamenjala kontroler za denar.

AMPAK...

... kontroler sicer dela brez težav, ampak je ponaredek. DualShock4 ima seveda ogromen latency med igranjem igric. Ker mi ni vseeno, za njen denar in ker stick shift ni njena krivda me zanima kaj lahko storim. Kontroler je kupila pred božičnimi prazniki, preden sem se vrnil domov. Ima vse kontakte od prodajalca. Prodajalec se na pozive po vračilu kupnine seveda ne odziva (BIG SHOCK).

Če grem s tem na Policijo, lahko kaj dosežem? Nisem vešč zakonodaje pri prodaji rabljenih stvari in s tem povezanih prevarah.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.12.2020 23:41:32
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje težko, ker se bi lahko ob nakupu prepričala kaj kupuje. Sicer po neki sodni poti verjetno bi lahko, če je bilo prodano nekaj, kar se ni oglaševalo v oglasu. Tu je spet odvisno kaj je pisalo v oglasu in če še oglas obstaja, da se lahko dokazuje. Ampak verjetno se ti ne splača v take postopke za tako malo vrednost.

Lahko ga pa tudi streseš iz hlač....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.11.2011
Prispevkov: 659
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 25.12.2020 23:47:57
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
Pozdravljeni,

mlajša sestra ima od mene PS4 v izposoji. V času igranja je kontroler dobil t.i. stick shift, kjer se ti ena od gobic premika samodejno. V strahu, da je kaj uničila je kupila prek spleta nov kontroler.

Sedaj pa je zadeva taka, seveda ni vedela kaj kupuje oz. na kaj mora biti pozorna. Prodajalec ji je zagotovil, da je kontroler original in deluje kot mora. Dobila sta se na parkirišču enega trgovine in zamenjala kontroler za denar.

AMPAK...

... kontroler sicer dela brez težav, ampak je ponaredek. DualShock4 ima seveda ogromen latency med igranjem igric. Ker mi ni vseeno, za njen denar in ker stick shift ni njena krivda me zanima kaj lahko storim. Kontroler je kupila pred božičnimi prazniki, preden sem se vrnil domov. Ima vse kontakte od prodajalca. Prodajalec se na pozive po vračilu kupnine seveda ne odziva (BIG SHOCK).

Če grem s tem na Policijo, lahko kaj dosežem? Nisem vešč zakonodaje pri prodaji rabljenih stvari in s tem povezanih prevarah.


zdravo pred kratkim sem bil sam ( pac sem naiven clovek in zaupam ljudem) sam tarca in zgubil ogromno denarja seveda zadeva je na policiji ampak moznosti za povracilo izdelka ali denarja bolj mala. Iskreno ti povem ce je znesek manjsi ne vem ce se splaca kaj prijavljat in seveda potrebujes vse dokaze da je nekje napisano kako pa kaj zgodilo se pa je kontra ce tega ni potem ti zadeva preko policije bolj malo pomaga.Skratka ce nimas dokaza da je on napisal da je original se ti ne splaca prijavljati ker ne bos dosegel nic ker nimas dokazov , zelo tezko bos sploh kaj v tem primeru. Nazalost je bolha postala polna prevarantev in ja je kar tezko kar kol izpeljati sploh pa zaupati.
upam da resisi zadevo.

_________________
Iphone 14 Pro 128GB
Iphone 13 Pro 128GB
Macbook pro M2 13"
Apple TV 4K 128GB
Apple watch Ultra
Home pod mini Blue and yellow.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.12.2020 01:25:56
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
turi je napisal/a:
Pomoje težko, ker se bi lahko ob nakupu prepričala kaj kupuje. Sicer po neki sodni poti verjetno bi lahko, če je bilo prodano nekaj, kar se ni oglaševalo v oglasu. Tu je spet odvisno kaj je pisalo v oglasu in če še oglas obstaja, da se lahko dokazuje. Ampak verjetno se ti ne splača v take postopke za tako malo vrednost.

Lahko ga pa tudi streseš iz hlač....


Edini način, da bi se prepričala kaj kupuje je, če bi na tisti parking pripeljala generator, monitor in Playstation. Na prvi pogled se enostavno ne vidi, da je zadeva fake. Oglas je arhiviran, sem vse pregledal.

Prodajalec je zadevo prodajal pod lastnim imenom, pravzaprav imam nekaj skupnih prijateljev z njim.

V oglasu ne rabi bit napisano original DualShock 4, ker v kolikor prodaja DualShock 4 mora v vsakem primeru prodajat original, ker drugače gre za kršitev blagovne znamke, če gre za izdelek, ki ga ni naredil Sony.

Ne gre za velik denar, ampak gre se za princip. Jaz sem pripravljen tudi po sodni poti it, ker lahko tak preprečim, da bo mogoče kdaj v prihodnosti koga drugega napizdil za kakšno večjo zadevo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.12.2020 04:14:07
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pravno če ti sprejmeš izdelek pri osebnem nakupu je konec. Kako boš ti preverjal pristnos je tvoj problem. Tudi tvoje znanje tu ne igra nobene vloge. Ne me narobe razumet. Ne podpiram tega in prav je da se takim stopi na prste, ampak realno imata zelo malo možnosti. Le en večmesečni postopek, ki se nebo nikoli zaključil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.12.2020 08:37:45
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na sodišču lahko reče. Na parkiraišču sem rekel da ni orginal ali pa reče da on tudi ni vedel da je kopija, ker ni tudi kupil v trgovini ampak nekje na bolhi. Tu nimaš niti 5% možnosti kaj dosežt. Kaj sta se ona dva na parkirišču ustno pogovarjala, to samo ona dva vesta in gre za besedo proti besedi v vsakem pravdnem postopku. Bodi vesel, da ne gre za kak resen denar. Pri takih nakupih je potrebnio imeti 6 oči. Nakup prek oglasa, brez papirjev, brez testiranja izdelka, brez podatkov o lastniku je enostavno loterija...

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 26.12.2020 09:51:14
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri bolhi je sistem videno/kupljeno. Pa ti ni sodisca, ki ti bo pri tem pomagalo. Kontroler stane 60€, tako da se ti tukaj sodisce ne splaca, pravtako bos imel vec stroskov kot je vredno. Tako bo jemalo tudi sodisce in bos po prioriteti zadaj ...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 26.12.2020 10:08:24
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi to vzel kot dobro šolo. Škoda cajt zgubljat.

Pač si zapomniš, da je bolha brez garancije. Kljub temu se da tam dobit marsikaj koristnega, precej ceneje, a z nekaj rizika. Se v bodoče zavedaš, da se lahko tudi naserješ in se odločiš, do koliko denarja si pripravljen popušit.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.05.2015
Prispevkov: 235
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 26.12.2020 11:46:57
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sorodnik dela v pravu, in se je to oz. podobno zgodilo tudi enemu znancu vendar za 450€, ko se je nakazal denar za takrat ps4 pro z igrami, seveda dobil je playstation 2, in mu je samo rekel, da si naj pobrise pod nosom, in da v bodoce naj bo previden. Ni nobenega dokaza, da ti res kao nisi prejel v tem primeru ps4 pro, da si lahko sam zamenjal in “napizdil” pa skusal zavest na policiji, sodiscu...Pa je bilo preko spleta, kaj šele v tem primeru, ko sta se osebno dobila za prevzem.
Je pa rekel, da je imel taksne spletne prevare za par tisoč evrov že in sodisce takoj zavrne, na policijo se gre prijavit ampak policija nemore nic.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 26.12.2020 12:41:13
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mene je na tej strani nasral eden uporabnik za airpods druge generacije. prodal mi je ponaredek. Vse kar sem lahko naredil, sem se obrisal pod nosom.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.12.2008
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 26.12.2020 12:49:43
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa batine v temi...tudi to se ne bo moglo dokazat

_________________
click here
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 26.12.2020 13:04:18
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ce se upas in zelis, ga prebutaj.

cimprej pa pozabi in ne omenjaj vec te zadeve, vsaj pred sestro ne. ji bos olajsal njeno slabo vest in pocutje zaradi ter nekaj evrov.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 26.12.2020 13:11:05
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sanches je napisal/a:
Kaj pa batine v temi...tudi to se ne bo moglo dokazat


Lej, vem za primer, ko je džanki težil človeku na parkirišču za dnar. Mu je parkrat rekel naj gre stran, pol mu je pa zalimal par vzgojbih okol uhlov.

Čez en mesec je fasal tožbo za napad na parkirišču in jo tudi izgubil. Plačal pa kar lepo kazen.

Tko da, če se tega lotiš, ne sme tip nič vedet, od koga je dobil in zakaj. Pač mamo zakonodajo prirejenu temu, da se ne sme vršit terorja nad barabami.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 26.12.2020 15:24:11
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi pri prodaji je treba biti zelo previden... Sem novembra prodal iPhone 11 Pro enemu iz bolhe... Je prisel k meni domov... pogledal, probal... in vprasal, ce lahko placa z bancnim nakazilom, da nimtreba jodit na bankomat... Sem rekel, da lahko, ce bo to takoj naredil in mi da screenshot nakazila... To je tudi naredil... in mi oreko Airdropa poslal dva screenshota... Ko po nekaj dneh se ni bilo denarja na mojem racunu, sem zacel poizvedovati... in posljem njemu sporocilo in njegovi banki screenshot. Od njegove banke (DBS) sem dobil odgovor, da je bilo placilo preklicano... Do takrat sploh nisem vedel, da je to mozno... Po dobrem tednu raznih izgovor z njegove strani sem vprasal na Policijo za nasvet in so mi rekli, da je tip ze v postopku... in cez nekaj dni je bilo tudi ze v medijih...

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/trdil-da-je-placal-ko-je-izdelek-dobil-pa-je-placilo-preklical.html

Policisti so ga menda pridrzali... a ga je sodisce potem izpustilo... Zaenkrat slabo kaze, da bom dobil,kdaj telefon nazaj ali oa denar...

Tip pa telefon veselo uporablja ali pa ga je prodal... ker sem preverijal preko parih strani in je Find my phone aktiven...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 26.12.2020 15:40:04
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
-kadar kupuješ na parkirišču je treba na licu mesta preverit da kar kupuješ je "legit" ker ko se enkat razideta je videno/kupleno ... Policaji tud povohajo ne take zadeve..

-Jst sm kupu novega iPhone 6S na parkirišču ki je bil kuplen v preko Nemške Apple trgovine. Preveril vse da je legit. Po kakem letu ali sem zvedel da Apple v določenih primerih zahteva račun ali njihov spletni račun (kot dokazovanje da si res lastnik).. Po letu in več sm modela kontaktiral in mi je prijazno poslal spletni račun .. Na srečo sm glih kle na Jabuku.si ujel eno debato ko je nekdo rabil račun in sm si rekel, šit tega pa nimam Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 26.12.2020 15:46:56
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imel skoro identičen primer kot @Jest.
Prodal 11 Pro modelu iz okolice LJ. Prišel po njega k mene domov, si tel. ogledal in rekel, da je OK, in mi takoj nakaže denar preko naloga svoje banke DH Lj.
Sem rekel vredu, on pri mene naredil nakazilo in mi na mail posredujel screenshot, nakazila, ki bo naslednji dan. Model je s tel. odšel.

Čez dva dni preverim če je nakazilo na mojem TRR in seveda nič. Takoj mi je bila zadeva sumljiva zato sem preko veze preveril njegov TRR in ugotovil, da je že dalj časa blokiran ker je model S.P. Ga poklical in se začel zgovarjati, da je pri banki nekaj narobe itn...

Ker sem pa imel tudi podpisano pogodbo o prodaji z njegove strani sem mu rekel, da grem na policijo in ga bom ovadil za goljufijo ker imam materialne dokaze.

Čez 10 minut mi je poslal screenshot, da je denar nakazal preko mBills-a na Petrolu. S tistim sem šel na Petrol in so fantje potrdili, da je denar res nakazan.

Nasledni dan popoldan sem res dobil nakazailo na TRR.

Prvič in zadnjič, da nekomu prodam kakšno stvar brez takojšnjega plačila na roko.

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 26.12.2020 15:51:00
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luky53 je napisal/a:
Imel skoro identičen primer kot @Jest.
Prodal 11 Pro modelu iz okolice LJ. Prišel po njega k mene domov, si tel. ogledal in rekel, da je OK, in mi takoj nakaže denar preko naloga svoje banke DH Lj.
Sem rekel vredu, on pri mene naredil nakazilo in mi na mail posredujel screenshot, nakazila, ki bo naslednji dan. Model je s tel. odšel.

Čez dva dni preverim če je nakazilo na mojem TRR in seveda nič. Takoj mi je bila zadeva sumljiva zato sem preko veze preveril njegov TRR in ugotovil, da je že dalj časa blokiran ker je model S.P. Ga poklical in se začel zgovarjati, da je pri banki nekaj narobe itn...

Ker sem pa imel tudi podpisano pogodbo o prodaji z njegove strani sem mu rekel, da grem na policijo in ga bom ovadil za goljufijo ker imam materialne dokaze.

Čez 10 minut mi je poslal screenshot, da je denar nakazal preko mBills-a na Petrolu. S tistim sem šel na Petrol in so fantje potrdili, da je denar res nakazan.

Nasledni dan popoldan sem res dobil nakazailo na TRR.

Prvič in zadnjič, da nekomu prodam kakšno stvar brez takojšnjega plačila na roko.


heh.. model je probal sam je na napačnega naletel Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 26.12.2020 15:51:39
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore. Ja nič, bo šola za sestro. Nič tukaj ne gre očitno.

Na koncu koncev - kontroler ni neuporaben, seveda pa za kaj drugega kot počasne story igrice ni, ker je latency enostavno previsok.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 26.12.2020 15:53:25
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Tudi pri prodaji je treba biti zelo previden... Sem novembra prodal iPhone 11 Pro enemu iz bolhe... Je prisel k meni domov... pogledal, probal... in vprasal, ce lahko placa z bancnim nakazilom, da nimtreba jodit na bankomat... Sem rekel, da lahko, ce bo to takoj naredil in mi da screenshot nakazila... To je tudi naredil... in mi oreko Airdropa poslal dva screenshota... Ko po nekaj dneh se ni bilo denarja na mojem racunu, sem zacel poizvedovati... in posljem njemu sporocilo in njegovi banki screenshot. Od njegove banke (DBS) sem dobil odgovor, da je bilo placilo preklicano... Do takrat sploh nisem vedel, da je to mozno... Po dobrem tednu raznih izgovor z njegove strani sem vprasal na Policijo za nasvet in so mi rekli, da je tip ze v postopku... in cez nekaj dni je bilo tudi ze v medijih...

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/trdil-da-je-placal-ko-je-izdelek-dobil-pa-je-placilo-preklical.html

Policisti so ga menda pridrzali... a ga je sodisce potem izpustilo... Zaenkrat slabo kaze, da bom dobil,kdaj telefon nazaj ali oa denar...

Tip pa telefon veselo uporablja ali pa ga je prodal... ker sem preverijal preko parih strani in je Find my phone aktiven...


Uh, hvala, da si tole napisal. Ne bi nikoli pomislil, da je kaj takega možno. Vseeno upam, da dobiš denar/telefon nazaj.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 26.12.2020 16:00:21
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
treba se je zavedat da so kitajci niso več povšni kokr so bli ...
si lahk hitr nategnen na črnem trgu Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani