Jabuk
Lokacija na nivoju OS-a oz uporabniškega računa
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.11.2011
Prispevkov: 33
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 22.12.2020 08:48:11
Lokacija na nivoju OS-a oz uporabniškega računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

imam težavo, ki je ne morem rešiti. Izgleda, da mi OS (Big Sur, prej tudi Catalina) na nivoju OS-a oz uporabniškega računa blokira lokacijo v Safariju in ostalih browserjih (probal sem tako Chrome kot Firefox). Lokacija recimo deluje OK v Apple Maps.

Pod "Security & Privacy" imam "Location Services" enabled in tudi Safari je odkljukan, da lahko dobi točno lokacijo.

Težava se pojavi recimo na Google maps, kjer kliknem na točno lokacijo in dobim obvestilo, da lokacija ni na voljo. V bistvu je to še najmanjši problem - ne morem tudi dostopati do HBOGO strani, ker ne zazna lokacije in me avtomatsko preusmeri na Geoblock stran.





Pobrisal sem že celotno zgodovino v brskljalniku vključno s piškotki, probal tole v Terminalu: "sudo -u "_locationd" defaults -currentHost read "/var/db/locationd/Library/Preferences/ByHost/com.apple.locationd" LocationServicesEnabled" iz https://www.jamf.com/jamf-nation/discussions/34017/enabling-location-services-in-catalina-programatically strani...

in dobim rezultat 1...

Aja, na drugem profilu pa lokacija deluje normalno... Confused

Je imel kdo že takšen problem in kako ga rešiti oz kakšna ideja, kaj naj še poizkusim?

Hvala! lp
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 22.12.2020 09:00:40
Re: Lokacija na nivoju OS-a oz uporabniškega računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
HBO GO tvojo lokacijo določa na podlagi IP-ja in ne uporablja sistemskega API-ja (saj so ti v bistvu lepo napisali). Kaj ti napiše, če obiščeš to stran? https://www.iplocation.net Imaš mogoče kak VPN aktiven? Drug browser si že probal? Imaš nastavljen kak HTTP proxy?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.11.2011
Prispevkov: 33
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 22.12.2020 09:14:22
Re: Lokacija na nivoju OS-a oz uporabniškega računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aaa, HTTP proxy je bil kriv, oz konkretno Adguard aplikacija.

Hvala za tale link - mi je pokazalo, da sem v ZDA - Las Vegas, Nevada s čisto drugim IPjem, kot ga dobim od ISP-ja.

Zanimivo recimo, da whatismyip.com pa pravilnega napiše, kljub vključenem proxy-u.

Skratka... rešeno, hvala za pomoč!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani