Jabuk
Nevidljivi file (mp4) na Mac-u
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 03.05.2020
Prispevkov: 4
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 15.12.2020 16:14:54
Nevidljivi file (mp4) na Mac-u
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je kdo to že doživel.
Pobral sem video file (mp4) z neta (slabe 3GB). V Windowsih ga vidim in ga lahko uporabim, na Mac-u pa ga sploh ne vidim na USB-ju. Preko USB-ja ga hočem prenesti na Mac, da bi ga konvertiral in spojil še z enim file-om. Ni virusa, ne pomaga formatirat USB še enkrat, ne pomaga zamenjava končnice "mp4" v "avi", ni skriti file (shift-cmd-.). Edina sumljiva okoliščina, ki sem jo našel je, da ko ga poizkušam konvertirati na Windows kompjuterju, traja 24 ur.
Ima kdo kakšno idejo o tem "čudu", ki ga še nisem videl. Vidi se na Windowsih, na Macu pa ne.
Lep pozdrav
Samo
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 15.12.2020 16:37:25
Re: Nevidljivi file (mp4) na Mac-u
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko je samo sesut file, lahko je pa tudi kaj hujšega. Pred časom sem bral, da lahko na koncu filma zapnejo škodljivo kodo, ki izkorišča napake v predvajalniku.

Kakorkoli, tak file čimprej stran iz mašin. Pomoje.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 03.05.2020
Prispevkov: 4
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.12.2020 19:45:56
Re: Nevidljivi file (mp4) na Mac-u
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovor.
"Na enem se vidi, na drugem računalniku pa ne", to mi je bilo zelo čudno. Kakorkoli, danes sem iskal isti naslov file-a v angleščini in sem ga našel. "Normalnega". Problematičnega sem zbrisal in nimam več problema, ki me je tako začudil.
Lp
Samo
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 16.12.2020 09:38:21
Re: Nevidljivi file (mp4) na Mac-u
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa daj še za vsak slučaj repair disk. Sicer nima nekega celikega efekta, ampak če je sesut disk pa najde kako napako.

Fora je v tem, da sesuti fili lahko pustijo posledice na disku. Včasih je blo to še bolj izrazito. Jaz sem enkrat imel sesut disk, in kamorkoli sem skopiral rešene file, se je tist disk kmalu razsul.

Potem sem vse skupaj skopiral na cdje. File sem odpiral potem iz cdja, pa cpy/paste v nov file in šele tega spravil na disk. Potem je bil pa mir.

V glavnem, taki sesuti fili znajo bit hujši od virusa.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.12.2020 08:19:29
Re: Nevidljivi file (mp4) na Mac-u
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Pa daj še za vsak slučaj repair disk. Sicer nima nekega celikega efekta, ampak če je sesut disk pa najde kako napako.

Fora je v tem, da sesuti fili lahko pustijo posledice na disku. Včasih je blo to še bolj izrazito. Jaz sem enkrat imel sesut disk, in kamorkoli sem skopiral rešene file, se je tist disk kmalu razsul.

Potem sem vse skupaj skopiral na cdje. File sem odpiral potem iz cdja, pa cpy/paste v nov file in šele tega spravil na disk. Potem je bil pa mir.

V glavnem, taki sesuti fili znajo bit hujši od virusa.


Zanimivo! Tega nisem vedel, me pa zelo spominja na način, kako so pred leti crkavali iomega-jaz diski. Imel sem drive in dva medija, uporabljal sem ju kakšni dve leti brez težav. Enkrat mi kolega v reprostudiu pove, da jim masovno crkavajo mediji, da tudi njihovim naročnikom in me povpraša, kakšne so moje izkušnje. Povem, da nisem imel še nobenih težav. Preden je vtaknil medij v drive, me je dvakrat vprašal, če razumem, da tvegam uničenje... "ja, kaj pa naj - fajle sem ti prinesel, za e-prenos so preveliki - časi dial-up-a... kopiraj!". Fajle je skopiral brez težav, meni pa je po dveh tednih crknilo vse.... kot bi se "okužba" drive-a prenašala prek medijev...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 17.12.2020 09:33:02
Re: Nevidljivi file (mp4) na Mac-u
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni nujno, da so bli problem razsuti fili. Lahko je bil tudi virus. Takrat so imeli v studiih na win mašinah prave živalske vrtove. Je bilo že iz tega stališča nujno delat na Macu.

V starih časih so se virusi prenašali predvsem prek medijev. Prvi računalniški virus, ki sem ga dobil, se je širil tako, da je na mediju naredil en slab sektor, in se skopiral vanj. Takoj ko si tako disketo vstavil v računalnik, se je virus zagnal in ga okužil. In potem je računalnik okuževal vse nadaljne diskete.

V mojem primeru so bli razsuti fili zanimivi. Kaj je bil vzrok ne vem. Ampak ko si tak file odprl recimo v illustratorju, so bili včasih notri še objekti iz čist enih drugih filov. Kot bi manjkal end of file in bi mašina brala še naslednji file. Oz. Kot da bi se dva fila združila. Kar bi blo možno, saj sem file skopiral iz hudo razsutega diska z nikim orodjem za reševanje diskov.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 17.12.2020 15:06:54
Re: Nevidljivi file (mp4) na Mac-u
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nisem niti mislil, da bi nujno bili razsuti fajli... se je pa problem širil na pogled tako. Dvomim, da je bil virus. Ker so se tedaj po celi LJ v vseh studiih ukvarjali s tem problemom. Zagotovo so preverjali tudi viruse. Sam sem tedaj delal s PC-om na Win95, z virusi nisem imel težav in na moji mašini ga ni bilo. V repru so imele mac-e in winse, moji .ps fajli so šli direkt na maca. Prej bi rekel, da je bila težava HW narave...

---- edit ----

sem šel iz firbca googlat...:
https://en.wikipedia.org/wiki/Jaz_drive#Problems

Zdaj, ko sem prebral, sklepam, da je šlo enostavno za fizičen prenos mehanskih delcev... ko je nekdo prinesel "kontaminiran" disk v čisto enoto, jo je umazal... ta je umazala naslednji medij, in tako se je to širilo dokler ni tehnologija zastarala... to se mi zdi še najbolj logična razlaga.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 17.12.2020 15:14:17
Re: Nevidljivi file (mp4) na Mac-u
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:

V mojem primeru so bli razsuti fili zanimivi. Kaj je bil vzrok ne vem. Ampak ko si tak file odprl recimo v illustratorju, so bili včasih notri še objekti iz čist enih drugih filov. Kot bi manjkal end of file in bi mašina brala še naslednji file. Oz. Kot da bi se dva fila združila. Kar bi blo možno, saj sem file skopiral iz hudo razsutega diska z nikim orodjem za reševanje diskov.


Spomnim se, da sem o tej težavi debatiral pred leti s par kolegi na pivu v Sax-u ali v Trnovskem zvonu... ?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 17.12.2020 19:24:02
Re: Nevidljivi file (mp4) na Mac-u
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Težko da si z mano, ker sem bil tam glih ene 2x.

Je pa blo to še na ta starem applovem sistemu (System x.x). Pred OSX. Zdaj menda tak problem sploh ne more nastat. To bo kdo od razvijalcel na tem forumu znal povedat.

Pri meni je prišlo do razsutja diska, ker sem imel probleme s slabo elektriko. Takrat Apple ni pisal na diske s pariteto in ni bilo nobene kontrole, kaj je zapisal. So imeli tudi v navodilih napisano, da moraš imeti obvezno UPS.

Meni so pa pri sosedu adaptirali, pa na ist fazi smo bli. Je praktično vsak dan odletu kak disk. In sem reševal file na dnevni bazi. Potem sem nabavil UPS in tiste mašine, ki so bile na UPS so se umirile, ostale pa isto sranje naprej. PCji pa vse OK.

No od takrat imam vse na UPSih. To je pomoje že ene 20let.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani