Jabuk
Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 24.12.2019
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenske Konjice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 27.12.2019 22:04:18
Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni

Uporabljam Telemach omrežje doma res, da v hiši dosegal samo do 5 mega linije z paketom največ imam tudi domači internet od A1 ampak,ko gledam kake filme al je to hbo go ali netflix vsakih par sekund lovda preko Telemacha omrežja tega ni .
Stvar je taka vzel bi Telekom Slovenije paket naj c zaradi tega, ker se kdaj pri Telemachu ping, kar poveča na 400 in ni možno igrati odzivnost v kurcu rad bi od vas slišal ali je dobro it na Telekom pa tam bit al naj počakam se par mesecev, če bodo mogoče v moji bližini izgradili novo bazno od Telemacha kako ste vi zadovoljni s Telekomom prosim čim več komentarjev

Tudi zanima me kako vam dela Telemach na Iphonu
Hvala LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 27.12.2019 22:28:39
Re: Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najprej: brez zamere. popravi svoj post. krajsi stavki, vejice, pike,...
bo bolj jasno in lazje ti bo pomagati.

imam telemach, sicer boljsi/drazji paket od tvojega. kaj naj recem? dela v nulo, vse. slabosti: racuni. vedno je bilo kaj narobe poracunano. potem pa klici, dobropisi,...

na iphonu deluje (meni) vse 1a. (mms ne uporabljam) tujina pokrita ok (tam kjer se jaz “premikam”).

tv ne “kocka”.
internet je konstantno hiter, brez nekih hudih nihanj.

lp
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 27.12.2019 22:56:17
Re: Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To da bos omrezne (pubg, fortnite itd) igrce igral prek mobilnga omrezja kr pozabi. Sploh ce si v kakem mestu itd kjer se veliko ljudi prklapla na isto bazno postajo.

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 28.12.2019 10:26:02
Re: Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsak opertater ima na določeni lokaciji različne pluse in minuse. Tako, da izbirat samo po imenu operaterja nima smisla dokler ne poveš svoje lokacije oz. kraja v katerem si.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 28.12.2019 11:06:14
Re: Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam imam Telekom že 20 let. Vmes probal Telemach 9 mesecev. Telekomov minus je to, da je najdaražji. Plusi- dela kot more, če so problemi support je na voljo, hitra odzivnnost. 3 dni nazaj me je youtube hecal, sem prijavil napako prek neta, vsak dan so me klical, da jim povem, če zdaj dela vse, ko so nadgradili youtube. Ko mi je strela vžgala in mi je skurlo vse v hiši sem dobil isti dan zamenjavo brez kakršnih koli vprašanj... Pri Telemachu sem imel samo mobitel, vsak dan sem imel težavo na Dunajski v Ljubljani(služba) med 9 in 10 uro z internetom, signal me je hecal na hodniku kjer so stene debele brez oken, signal tudi hecal v podobnih prostorih. Support porazen, ker ko prijaviš ti rečejo, da se zahvaljujeo in ko bo rešeno te pokličejo - itak da ni nič iz tega. App mobilni pou leta mi ni delal - sem ji opozorjal in so rekl, da ne dela ker sem bil uporabnik starega appa in da niso prenesli podatkov na novega - pou leta se nisem mogel prijhavit s starimi podatki in tudi registrirat , ker mi je vsakokkrat javljajo, da je moj mail že registriran - na koncu sem se sprijaznil, da ne morem uporabljati njihove aplikacije. KO sem imel vsega dost sem šel nazaj na Telekom in nimam več teh težav. Imam modri paket pri Telekonu - tv, internet, elektrika, dva telefona. 6- tvjev konstantno priklopljenih in nobenih težav, čeprav je linija 35mbit- baker. Plus je tudi ta, da pri Telekomu lahko na bolhi kupiš boxe- ne Neo in ne boš plačeval dodatnih vmesnikov, ki jih konkurenca računa za vsak dodatni tv. Neo se mi zdi, da je sedaj dosti bolj uporaben , ker na začetku je bilo kr nekaj bugov. Zasnovan je pa zelo dobro za moje pojme. Glasovni ukazi delajo super, meni to prav pride zaradi youtuba, ko otroci gledajo risanke in je na daljincu smotano tipkat. To ma Neo dobro narejeno, vmesnik je enostaven, pregleden itd, dodano vrednost še imaš s pametnim domom, če te to zanima.

Tako, da generalno sem zelo zadovoljen uporabnik, le z ceno nisem zadovoljen, ker mislim, da je najdražji v primerjavi z konkurenco. Zdaj če daš veliko na to se definitivno splača, če ti je pa to pasivna uporaba pol priporočam konkurenco, ker je definitivno cenejša

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2009
Prispevkov: 579
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 28.12.2019 11:57:49
Re: Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Sam imam Telekom že 20 let. Vmes probal Telemach 9 mesecev. Telekomov minus je to, da je najdaražji. Plusi- dela kot more, če so problemi support je na voljo, hitra odzivnnost. 3 dni nazaj me je youtube hecal, sem prijavil napako prek neta, vsak dan so me klical, da jim povem, če zdaj dela vse, ko so nadgradili youtube. Ko mi je strela vžgala in mi je skurlo vse v hiši sem dobil isti dan zamenjavo brez kakršnih koli vprašanj... Pri Telemachu sem imel samo mobitel, vsak dan sem imel težavo na Dunajski v Ljubljani(služba) med 9 in 10 uro z internetom, signal me je hecal na hodniku kjer so stene debele brez oken, signal tudi hecal v podobnih prostorih. Support porazen, ker ko prijaviš ti rečejo, da se zahvaljujeo in ko bo rešeno te pokličejo - itak da ni nič iz tega. App mobilni pou leta mi ni delal - sem ji opozorjal in so rekl, da ne dela ker sem bil uporabnik starega appa in da niso prenesli podatkov na novega - pou leta se nisem mogel prijhavit s starimi podatki in tudi registrirat , ker mi je vsakokkrat javljajo, da je moj mail že registriran - na koncu sem se sprijaznil, da ne morem uporabljati njihove aplikacije. KO sem imel vsega dost sem šel nazaj na Telekom in nimam več teh težav. Imam modri paket pri Telekonu - tv, internet, elektrika, dva telefona. 6- tvjev konstantno priklopljenih in nobenih težav, čeprav je linija 35mbit- baker. Plus je tudi ta, da pri Telekomu lahko na bolhi kupiš boxe- ne Neo in ne boš plačeval dodatnih vmesnikov, ki jih konkurenca računa za vsak dodatni tv. Neo se mi zdi, da je sedaj dosti bolj uporaben , ker na začetku je bilo kr nekaj bugov. Zasnovan je pa zelo dobro za moje pojme. Glasovni ukazi delajo super, meni to prav pride zaradi youtuba, ko otroci gledajo risanke in je na daljincu smotano tipkat. To ma Neo dobro narejeno, vmesnik je enostaven, pregleden itd, dodano vrednost še imaš s pametnim domom, če te to zanima.

Tako, da generalno sem zelo zadovoljen uporabnik, le z ceno nisem zadovoljen, ker mislim, da je najdražji v primerjavi z konkurenco. Zdaj če daš veliko na to se definitivno splača, če ti je pa to pasivna uporaba pol priporočam konkurenco, ker je definitivno cenejša


podoben primer pri meni, ostajam na telekomu in tudi drugemu vedno priporočim telekom.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 28.12.2019 14:32:27
Re: Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če imaš baker bi na tvojem mestu vzel Telekom. Res da je cena vedno najvišja ampak je vredno zaradi podpore, tako kot so ti napisali forumaši v prejšnjih postih.

Sam sem bil cca 20 let na Telekom bakru, 2 leti na optiki, seveda ko je Telekom naredil optiko, zdaj sem skoraj 2 leti na Telemachu (gostuje na Telekom optiki). Zadeva na Telemachu deluje brezhibno, dokler deluje brezhibno Very Happy Very Happy Very Happy v resnici sem imel samo 1x težavo, ko je imel težavo Telekom na omrežju, odgovora nisem dobil 4 dni, podpora res katastrofa in to jim res zamerim. Res pa je, da sem tisti mesec avtomatsko dobil položnico 0€, kar me je pa prijetno presenetilo in sem hitro odmeril Very Happy Imam višjo hitrost interneta 150/150, ki mi realno dosega 100/100, ful shemo, Picbox, samo hbo mi manjka za 20% nižjo ceno. Uporabljam 3 tv-je. Naj ti bo moj komentar v info in ne merilo za izbiro.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 28.12.2019 14:43:08
Re: Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sploh berete ?..On sprasuje za mobilni internet ... govori o pingu, telekomov c paket, o iphonu... vi pa o optiki Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2009
Prispevkov: 203
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 28.12.2019 14:49:05
Re: Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moja izkušnja s T2 in Telekom pri fiksni telefoniji in Telekom, Hofer, T2 pri mobilni.
Doma imam bakreno parico za dostop do interneta. Max sinhronizacija modema je cca 30/5. Tako s T2 kot s Telekomom sem bil/sem zelo zadovoljen, s tem da je omrežje od Telekoma malenkost odzivnejše, vmesnik na IPTV pa je od T2 bolj intuitiven.

Razlog, da sem šel iz T2 na Telekom --> nižja cena
Da razložim: T2 ima paket Oranžni Diamant, ki ima v ceni 70eur internet 40/20. Maximalno izkoristim možnost moje linije 30/5 in imam dobro TV. Ker se mi je zdelo 70eur preveč, je cenejši paket Oranžni Optimum, ki pa ima za ceno 50eur internet 20/2. Od te hitrosti se odbije TV + potrebno doplačat časovni zamik. Višje hitrosti se ne da zakupit, zato to meni ni OK.
Na Telekomu imam Neo B. Za 52eur imam linijo 30/5 in srednjo programsko shemo s časovnim zamikom.
Ko so me iz T2 klicali, zakaj sem po 10 letih šel stran, sem jim razložil to njihovo "luknjo" v paketih, kjer nimajo enega paketa med 50 in 70 eur in se je svetovalec strinjal z mano. Celo je rekel, da je res škoda, da mi na Oranžni Optimum ne morejo zvišati hitrosti (ne glede na doplačilo).

Mobilna:
T2 mobilna je trenutno tam samo zato da je v ponudbi, ker preklapljanje med Telekom in T2 kuri baterijo na telefonu. Sam internet, če gostuje v Telekomu, pa je omejen na zelo počasno hitrost (niti 10Mbit) - moje izkušnje.
Hofer: čisto ok. Omrežje od A1. Kjer delam, je slaba pokritost A1 in zato sem bil na dan po 3-5x nedosegljiv. Telekom ima tam dobro pokritost (celo LTE s skoraj polnim signalom), zato sem šel na Telekom.
Telekom: poleg zgoraj naštetega, ima zelo hitro mobilno omrežje LTE in pa Voice over WiFi, ki v hiši nadomesti morebiten slab signal z uporabo WiFi-ja.


V kolikor se pri T2 kaj spremeni pri fiksnih paketih, bi se verjetno hitro prestavil na T2, trenutno pa je tako kot je.
Mobilna: Če bo A1 kaj spremenil pokritost na lokaciji, kjer delam (LTE ali pa v prihodnje 5G), potem bo tam mogoča tudi druga opcija.


Sem se malo razpisal, ampak sem hotel razložit mojo situacijo in pa da ni nujno da je Telekom vedno najdražji.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1022
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 28.12.2019 16:06:05
Re: Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede gostovanja T-2 pri Telekomu na mobilni gre seveda precej več, kot 10Mbit. Sprobano večkrat. Odvisno pa je seveda od lokacije. Jaz sem že nameril čez 50Mbit, sedaj pa že en čas nisem poganjal speedtesta. Imam cifro v diamantu in mi čisto zadostuje, omrežje pa ročno na Telekom in nič ne preklaplja.

edit: Slučajno po dolgem času naredil en speedtest na mobilni in je šlo cca 90Mbit.

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 28.12.2019 16:11:53
Re: Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Telekom




_________________
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 24.12.2019
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenske Konjice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 29.12.2019 02:32:04
Re: Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Temo lahko administrator ali admin zapre odločil sem se za Telekom hvala vam LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 291
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 29.12.2019 11:30:06
Re: Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MarkTT je napisal/a:
Glede gostovanja T-2 pri Telekomu na mobilni gre seveda precej več, kot 10Mbit. Sprobano večkrat. Odvisno pa je seveda od lokacije. Jaz sem že nameril čez 50Mbit, sedaj pa že en čas nisem poganjal speedtesta. Imam cifro v diamantu in mi čisto zadostuje, omrežje pa ročno na Telekom in nič ne preklaplja.

edit: Slučajno po dolgem času naredil en speedtest na mobilni in je šlo cca 90Mbit.


To kar si ti testiral ni mobilno omrezje ampak wi-fi 😉
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1022
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 29.12.2019 12:53:38
Re: Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Spodaj piše Carrier in LTE, ko sem pa delal screenshot pa sem že bil na WiFi. Preko wifija bi imel precej nižji ping.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 291
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 29.12.2019 16:34:56
Re: Vzamem Telekom Slovenije ali ne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MarkTT je napisal/a:
Spodaj piše Carrier in LTE, ko sem pa delal screenshot pa sem že bil na WiFi. Preko wifija bi imel precej nižji ping.


A ok Smile moja pomota..

Nisem vedel, da so take hitrosti preko mobilnih omrezij..
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani