Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
Apple CarPlay
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 27.01.2017 17:09:49
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dejanb je napisal/a:
Jaz zadnje leto dni tudi uporabljam Carplay v Škodi Superb in moram reči, da neke hudo velike dodane vrednosti nima. Je tehnologija z veliko potenciala in bolj polovičarsko izvedbo. Če gremo po vrsti:
- Aplikacija Phone: Tale je še najbolj dodelana in deluje brez problema. Jo tudi največ uporabljam. Je pa v integraciji z elektroniko avta ena pomankljivost. Tipka za telefon na volanu ti ne prikliče te aplikacije, ampak ti pove, da uporabljaš carplay in zato ne deluje, nakar moraš pritisniti še eno tipko na ekranu, da padeš v CarPlay.
- Aplikacija Music: Sam vmesnik je dejansko bolj špartanski, kot pri aplikaciji za glasbo, ki jo ponuja že sam avto. Zadnje čase so aplikacijo sicer malenkost izboljšali in je postala uporabna tudi za tiste z Apple Music naročnino. Še posebej, če imaš skladbe naložene v offline mode.
- Aplikacija Maps: Dokler map ne bo možno uporabljati v offline načinu, je to bolj ali manj zadete v prazno. Sploh, ko greš v tujino. Tudi v Sloveniji bistveno več uporabljam navigacijo od avta, kot tole.
- Aplikacija Messages: Pri nas čisto neuporabno. Človek bi pričakoval, da ti sms lahko prikaže z večjimi črkami na ekranu. Ampak ti ga le proba prebrati, kar je za naš jezik neuporabno.
- Aplikaciji Audiobooks in Audible: Celo dve aplikaciji za audiobooks. Tega ne uporabljam, tako da ne morem soditi o uporabnosti. Mogoče je kdo drug že to preizkusil?


Google maps ne dela preko carplay-ja? Kolikor vem bi moral delovati in tam imaš tudi traffic info?

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.03.2011
Prispevkov: 649
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 27.01.2017 18:44:31
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Google maps ne dela preko carplay-ja? Kolikor vem bi moral delovati in tam imaš tudi traffic info?


samo maps od appla maš....

_________________
 iPhone X Silver 256 Gb
 MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015)
 iPhone 7 Plus Jet Black 128 Gb
 iPhone 7 Plus Silver 256 Gb
 iPhone 7 Black 128 Gb
 Watch Nike+ Series 2
 iPhone 6s Silver 64 GB
 Watch 1st gen. Sport
 iPhone 6 Space Gray 128 GB
iPhone 5 White 16Gb
 iPad 4 White 32 Gb
iPhone 4 black 16Gb
 iPad 64Gb 3G
 iPod nano 3rd gen.
 iPhone 3g 8 Gb
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 27.01.2017 22:23:14
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pol pa še niso podpore naredil, vem da sem nekje enkrat prebral, da naj bi google maps tudi bili preko carplay-a. Ah ja, pol bomo pa še mal počakal, da mi nadgradijo avto pa app... Smile

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 27.01.2017 22:33:28
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem, sicer že nekaj časa nisem probal goolemaps kot navigacijo ampak nazadnje ko sem to ni bila niti senca prave navigacije. Itak pa ne vem kakšne avte kupujete ..... imajo carplay nimajo pa navigacije? Nobena telefonska navigacija ni tako točna kot je vgrajena. Imajo pa telefonske prednost, da lahko sam uvažaš POIse.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.03.2011
Prispevkov: 649
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 28.01.2017 08:32:05
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Ne vem, sicer že nekaj časa nisem probal goolemaps kot navigacijo ampak nazadnje ko sem to ni bila niti senca prave navigacije. Itak pa ne vem kakšne avte kupujete ..... imajo carplay nimajo pa navigacije? Nobena telefonska navigacija ni tako točna kot je vgrajena. Imajo pa telefonske prednost, da lahko sam uvažaš POIse.


jaz mam navigacijo naloženo v avtu...
tko da ne pogrešam nobenega googla mapsa......Wink

_________________
 iPhone X Silver 256 Gb
 MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015)
 iPhone 7 Plus Jet Black 128 Gb
 iPhone 7 Plus Silver 256 Gb
 iPhone 7 Black 128 Gb
 Watch Nike+ Series 2
 iPhone 6s Silver 64 GB
 Watch 1st gen. Sport
 iPhone 6 Space Gray 128 GB
iPhone 5 White 16Gb
 iPad 4 White 32 Gb
iPhone 4 black 16Gb
 iPad 64Gb 3G
 iPod nano 3rd gen.
 iPhone 3g 8 Gb
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 28.01.2017 12:13:25
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Ne vem, sicer že nekaj časa nisem probal goolemaps kot navigacijo ampak nazadnje ko sem to ni bila niti senca prave navigacije. Itak pa ne vem kakšne avte kupujete ..... imajo carplay nimajo pa navigacije? Nobena telefonska navigacija ni tako točna kot je vgrajena. Imajo pa telefonske prednost, da lahko sam uvažaš POIse.


Imam navigacijo v avtu, je kar precej dobra, ampak nima traffic info, in ker se vsakdan vozim cca 100km po avtocesti je zelo fan vedet v naprej če je kje kolona. Google maps vem da ti lepo pofarba ceste glede na pretočnost: zelena, oranžna, rdeča in skoraj črna. Prav tako si lahko nastaviš navigacijo in če se nekje naredi zastoj, ti kolikor vem google maps že sam preuredi pot na drugo hitrejšo alternativno pot, kjer je promet manjši.
To jaz rabim in to rabim že lasnko leto. Smile

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 28.01.2017 14:16:02
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Google Maps je v popolnoma vsem boljši kot druge navigacije razen tega da mu manjka prava offline navigacija in informacije o hitrostni omejitvi (kar zna priti prav). Če imaš podatke v EU je taprava navigacija, če nimaš je pa izven Slovenije neuporabna.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 28.01.2017 21:29:44
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Google Maps je v popolnoma vsem boljši kot druge navigacije razen tega da mu manjka prava offline navigacija in informacije o hitrostni omejitvi (kar zna priti prav). Če imaš podatke v EU je taprava navigacija, če nimaš je pa izven Slovenije neuporabna.


Kaj pa manjka googlovi offline navigaciji? Sej offline dela ok. Pač določeno območje karte zloudaš in maš.

Nevem edino kako dela kombinacija da imas zloudane karte in v primeru uporabe neta kako je s prikazom trenutnega prometa.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 28.01.2017 22:33:28
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V primeru offline navigacije in povezave z internetom vseeno karte vleče iz interneta.
V offline načinu recimo ne delajo alternativne poti, ne moreš izbirati opcije, da te ne vodi po avtocesti, včasih daje neke čudne poti, ne dela navigacija za hojo recimo. V glavnem offline se ne more primerjat z drugimi navigacijami. Pa največji problem je ta, da ne moreš downlodati mape za neko zelo veliko območje in je tako navigacija za poti dajše od nekaj km zelo težka oziroma onemogočena.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.06.2008
Prispevkov: 128
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 02.02.2017 22:08:38
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri uporabi CarPlay sem opazil, da v aplikaciji Maps ni bilo glasovnega vodenja. Tako preko CarPlay kot tudi samo preko telefona. Preizkusil sem vse možnosti nastavitve glasnosti, tako v nastavitvah Maps, kot tudi v ostalih nastavitvah, kot so Notification center - sound ON. Po vseh možnih nastavitvah sem našel, da je napaka ali posledica izbire Preffered language order v General-Language & Region, kjer mora biti vrstni red English in pod njem Slovenščina. Po tem je vse v angleščini še datum, glasovno vodenje pa deluje normalno seveda v mojem primeru angleščini. Aplikacija Maps seveda nima glasovnega vodenja v slovenščini. Objavil sem, ker lahko kateremu pride prav.

_________________
Atari 130xe, xc12, 2x cx40, SIO2SD in kabli
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 486
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 03.02.2017 06:03:03
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ktm640 je napisal/a:
Pri uporabi CarPlay sem opazil, da v aplikaciji Maps ni bilo glasovnega vodenja. Tako preko CarPlay kot tudi samo preko telefona. Preizkusil sem vse možnosti nastavitve glasnosti, tako v nastavitvah Maps, kot tudi v ostalih nastavitvah, kot so Notification center - sound ON. Po vseh možnih nastavitvah sem našel, da je napaka ali posledica izbire Preffered language order v General-Language & Region, kjer mora biti vrstni red English in pod njem Slovenščina. Po tem je vse v angleščini še datum, glasovno vodenje pa deluje normalno seveda v mojem primeru angleščini. Aplikacija Maps seveda nima glasovnega vodenja v slovenščini. Objavil sem, ker lahko kateremu pride prav.


Jaz se pa prejšnji teden točno to ugotavljal. V mojem primeru sem imel radio (Golf 7 Composition Media) in iPhone 7 povezan z bluetoothom. Radio je normalno deloval, medtem ko je navigacija hotela sporočiti kam je treba zaviti se je samo malenkost utišal.

Imam pa enako nastavitve kot ktm640.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.07.2009
Prispevkov: 1064
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 08.10.2017 22:17:38
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima še kdo težave z ios 11 in carplay-om ? Namreč ne glede na to kako aplikacije premaknem so potem vedno po defaultu razporejene. Tudi če aplikacijo odstranim/skrijem je potem spet tam.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.12.2015
Prispevkov: 190
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 23.03.2018 18:59:30
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,
morda se je že kje govorilo o tem pa nisem zasledil. Sicer zanima me, ali apple car play v vw passatu dela samo preko žične povezave ali lahko kako povežem brezžično?

_________________
????Apple iPhone 13, 128GB Midnight
⌚Apple watch 6 44mm Blue Aluminium
Airpods Pro
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 23.03.2018 19:07:28
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple CarPlay 2.0 bo delal brezžično menda.
Tile avti pa lahko gibaš... ne bodo podprti.

Edit:
Očitno nism up to date...

Citiram:
Since iOS 9, Apple has supported wireless CarPlay implementations. Nearly all CarPlay setups require an iPhone to be plugged in directly to the in-dash system to connect, but wireless CarPlay alleviates the need for a Lightning cable, allowing an iPhone to connect to an in-car system wirelessly.

BMW is the first car manufacturer to implement wireless CarPlay support, and Volkswagen is also working on wireless CarPlay solutions.


In June of 2017, Alpine launched the first wireless aftermarket CarPlay system, the iLX-007, which is priced at $900. It doesn't require an iPhone to be plugged in to a Lightning cable in the car, instead using WiFi. Harman has also said that wireless CarPlay support may eventually come to many of the car manufacturers it works with, like Audi, VW, Mercedes-Benz, Chrysler, Dodge, and Jeep.


_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 23.03.2018 20:02:19
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam imam tudi tale Apple CarPlay v avtomobilu,pa me zanima kako to deluje,za kaj bi ga lahko uporabil,ker imam tudi prostoročno telefoniranje,tega ne rabim,kakšne funkcije še omogoča.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 23.03.2018 21:38:41
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Določene aplikacije (maps, music, itd) lahko uporabljaš preko zaslona v avtu. Vmesnik je tudi prilagojen uporabi v avtu.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.07.2009
Prispevkov: 1064
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 23.03.2018 22:06:23
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krepki je napisal/a:
Sam imam tudi tale Apple CarPlay v avtomobilu,pa me zanima kako to deluje,za kaj bi ga lahko uporabil,ker imam tudi prostoročno telefoniranje,tega ne rabim,kakšne funkcije še omogoča.


Če uporabljaš apple music je fajn za musko, navigacija preko apple maps, tunein... kličeš in odgovarjaš lahko na sporočila. Če bi imel ios 10 in jailbreak pa obstaja app preko katerega lahko potem uporabljaš vse appe ( youtube,netflix itd..)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 23.03.2018 22:27:44
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A to je to super bom sprobal

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 19.09.2018 06:21:34
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Z izidom iOS 12 je bilo napovedano, da bo tudi mozno uproabiti poleg Apple Maps tudi Google Maps, Waze in mogoce se kaksne druge navigacijske resitve ... Od vceraj dalje je na voljo posodobljena verzija Google Maps za iPhone, ki deluje tudi na CarPlay infotainment sistemih ...

Danes sem sprobal Google Maps in lepo deluje v Mazdi na MZD Connect ... Vodenje je v slovenscini... edino kar sem ze prej vedel, da ni navodil na HUD-u ... 
 

 

 

 


_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 19.09.2018 06:45:05
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A na HUD-u vam delujejo Applove Mape?
Meni na HUD-u deluje samo predvajalnik glasbe od CarPlay Appov... Na Android Auto pa še to ne tam na HUD-u ne prikaže nič samo, da je Android Auto povezava aktivna, tako da če gre po tem sklepati na HUD-u še en čas ne bo Googlovih map...

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani