Jabuk
Airport extreme internet dropout Telemach
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.10.2008
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.10.2008 09:04:31
Airport extreme internet dropout Telemach
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

ponavadi najdem kako rešitev na forumih pri vas oz v tujini, vendar tukej pa res ne vem kaj bi storil.
Imel sem ze kar nekaj različnih brezžičnih ruterjev. No nazadnje enga Netgearovega, ki je deloval kar solidno. Sedaj sem se odločil za Airport Extreme, predvsem zaradi Time Machine-a. Priznam je kar trajalo kakšne 10 ur da sem vse usposobil in sedaj dela.

Problem pa se je pojavil drugje. Zgodi se da internet pada dol, sepravi nekaj se dogaja z dhcp-jem. To se dogaja lahko 1x na 12ur ali pa vsako uro. Imam stalen ip pri telemachu. Modem je v normalnem stanju in ne izgubi povezave. Sepravi moram na vsake toliko izklopit ruter iz elektrike in priklopit nazaj, da spet dela.
Ima kdo podobne tezave oz. kakšn solution, ker vse bolj kaze na to da je tale airport vreden enkratnega meta skozi okno.

Hvala in lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 180
Kraj: Amsterdam/Ljubljana/Komen
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.10.2008 10:12:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ej bom se še jaz uštulil v temo in neki vprašal glede AE in sicer rabim kupit en nov wifi router. Rabim tudi nekaj za backup, ker ne bi rad kot zadnjič, ko je disk crnil, potem porabil 1 teden, da sem dobil vse info nazaj. Razmišljal sem o TC, vendar baje zadeva ni tako cool (folk s epritožuje nad segrevanjem in občasno nezmožnostjo delanja backupov), pa cenovno pridem boljše skozi če kupim AE + 1TB disk, ki ga priključim gor. Ali je še kakšna druga cenovno bolj ugodna varinata. Videl sem asusove wifi routeje (ki sicer ne podpirajo n standarda, venda r pri meni hitrost, ni tako pomembna), ki imajo 2 usb priključka, pa me zanima, če so kompatibilni s time machine ali zadeva dela samo v navezi AE+ zunanji disk oz. TC?


hvala za info. oz. za kakšno lastno izkušnjo

lp
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.10.2008
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.10.2008 10:55:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
airport dela super z zunanjim diskom, ki je 750gb čeprov je treba kr dobr prečesat forume da ti ga rata nastavt. Drugač pa dela dobr sicer meni šele 2 dni. Najbolj me moti ravno to kar sem napisal da pride 3x dnevno do ugasni prižgi ruter zaradi telemacha.... če bi bil na t2 al pa siolu ki uporablja pppoe verjetno nebi bilo težav.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10437
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.10.2008 11:46:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj več kot to, da ti rečem: "Sprobaj še kako drugo verzijo FW za airport extreme", ti ne morem pomagati. Ampak preveč stare verzije pa ne smeš uporabiti, če želiš imeti time machine.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.10.2008 11:47:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni se dogaja enako, sicer z drugim ruterjem. Nastavi IP na vsaki mašini ki se priklaplja na ta router 192.168.1.100 za prvo .200 za drugo,... pa bos vido ce to resi problem.

lp, M

_________________
MAc BLOG makonja.blogspot.com
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani