Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Mac PRO (konec leta 2013)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 2218
Kraj: Granger
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 26.10.2013 12:36:23
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če ste novi na jabuk.si naj vam odsvetujem kakršnokoli komentiranje postov uporabnika Token, ker je, kratko rečeno - apple hater
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 26.10.2013 12:59:35
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@token tako si pameten, da vidis kamenje cveti. Koga briga da si ti zaistal v glavi in se malo poigravas z muziko. Garagevand laufa tudi na ipadu.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 26.10.2013 14:18:25
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@token-> Načeloma - čisto tehnično (matematično) gledano imaš morda prav. Realno - praktično, pa vprašanje. S 3D modeliranjem in renderiranjem se ukvarjam 15 let. Začel sem na SGI-jih, nadaljeval na Windowsih, danes sem na Mac-u, od G4 dalje. Glavnino časa prebijem z InDesignom, Photoshopom in Illustratorjem, ostalo z LightWave-om. V vsem času (od l. 1999) dalje, nisem nikoli imel top-of-the-line Mac-a, sploh je znano, da so grafe v Macih precej slabše od najboljših na trgu. Pa nikoli nisem pogrešal boljše, niti pri 3D modeliranju/teksturiranju. Pogosto so me kolegi zbadali, naj za 3D "končno prešaltam na winse, kjer bom lahk kulturno delal". Ampak zares nisem nikoli čutil te potrebe. Za hec sem se poigraval na res hudi Win mašini kakšen teden... Ja, je delala hitreje od mojega osnovnega 24" iMaca... ampak pravega benefita nisem videl. Definitivno ne takega, ki bi me prepričal v zamenjavo.

Trenutno furam 27ko, z dvema zunanjima monitorjema, vmes med enim od zunanjih monitorjev in računalnikov je še TB PegasusR6 v RAID5 polju. Grafa je AMD Radeon HD 6970M, pa z lahkoto fura 3 monitorje, tudi, kadar je na enem 3D scena, na drugem pa 3D model.

Seveda se zavedam, da strojna zahtevnost mojega početja v 3D ni velika, pravzaprav je skromna. Po drugi strani pa to z lahkoto počnem na računalniku, ki še zdaleč ni vrhunski. Po strojnih zmožnostih. Kot paket pa mi popolnoma ustreza.

Kar se tiče novega, prihajajočega MP pa imam pravzaprav le eno resno zamero. Najbolj me moti cena TB kablovja, ki je nenormalno visoka. TB je odlična rešitev, ampak zaradi kablovja smešno draga.

Modularnost? Ja, res bo treba kupovat zunanje diskovje - v aktualne MP smo lahko diskovja natlačili zadovoljivo količino. Zunanje enote (DVD, BlueRay, A/V) pa si bo vsak uporabnik izbiral in dodajal sam, po svojih potrebah. Kar pa imam spet nek smisel.

Kot celota - novi MP se mi zdi zelo privlačna rešitev, kako pa bo to izgledalo čez eno leto (ko bo čas, da zamenjam svoj mlinček), tega pa še ne vemo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.11.2009
Prispevkov: 131
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 26.10.2013 14:22:01
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Angus je napisal/a:
če ste novi na jabuk.si naj vam odsvetujem kakršnokoli komentiranje postov uporabnika Token, ker je, kratko rečeno - apple hater


Torej če nekdo pove svoje mnenje in ta ne paše apple navdušencem, potem je avtomatsko označen?
Opažam da je nivo komunikacije na forumu v zadnjih letih močno padel. Dejte se fantje mal skulirat.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 220
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 26.10.2013 14:36:35
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mm9343 je napisal/a:
Torej če nekdo pove svoje mnenje in ta ne paše apple navdušencem, potem je avtomatsko označen?
Opažam da je nivo komunikacije na forumu v zadnjih letih močno padel. Dejte se fantje mal skulirat.


O čem ti pišeš?

res si brihten govedo eno zabito,

Zgornji citat je od tega, ki mu Apple ne paše. Je skrajno žaljiv in s tehnologijo, applom ali računalniki nima nobene zveze.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.11.2009
Prispevkov: 131
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 26.10.2013 14:46:38
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
George je napisal/a:
O čem ti pišeš?

res si brihten govedo eno zabito,

Zgornji citat je od tega, ki mu Apple ne paše. Je skrajno žaljiv in s tehnologijo, applom ali računalniki nima nobene zveze.


res sem se mogoče napačno izrazil. Gre za bolj opažanje, da tisti ki včasih povejo drugačno mnenje, so takoj ožigosani kot apple hater.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 26.10.2013 15:43:00
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem pa prav vesel,da se je token spet pojavil. je mal bol dinamicno vse skupaj.

drugac pa; kdor zna, lahko tud s kozo orje. vecina projektov v tiskarski grafiki ne rabi vec proja. se strinjam.

token. kaj ti delas? ker mi ne delujes glih nek luzer.
Razdruženo: Ned 27. Okt 2013 08:19.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 27.10.2013 15:16:35
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
@token tako si pameten, da vidis kamenje cveti. Koga briga da si ti zaistal v glavi in se malo poigravas z muziko. Garagevand laufa tudi na ipadu.



As se mau zatipku ejga Laughing nevem, sem mislu da se rad pogovarjas v bolj arogantnem in snobovskem tonu, sodec po tvojmu prejsnjemu postu.

Sicer pa nisi niti najmanj relevanten, ker ne znas razvijat konsktruktivne debate, ampak rajsi tripas na svoj ego.



Angus je napisal/a:
če ste novi na jabuk.si naj vam odsvetujem kakršnokoli komentiranje postov uporabnika Token, ker je, kratko rečeno - imel vec apple naprav kot sem jih jaz kadarkoli uspel preslatat v ajstoru, ampak roko na srce, token ni applefag kot jaz in se mu ne zasolzijo oci vsakic ko vidi neko apple napravico. Aja. pa token tudi ne mara vseh retardiranih apple extremistov, ki so postavil ostale (regular) apple userje na posmehovalni steber. Model se nikol ni caku pred epl storom 3 dni za svoj jesusphonom. WTF token ?


FTFY

@accom

to si lepo povedal in ne dvomim da bi tebi nov macpro bil mogoce celo overkill. Industry profici, ki potrebujejo nadgradnje na letni ravni, so pa ostali praznih rok. Nov mac pro je skorajda dizajenrksi izdelek, ki svojega predhodnika (ce bi recimo ta le bil updejtan recimo tole leto), verjetno ne bi prekasal.

Sem na brzaka bral se druge forume in ocitno je nov entry-level macpro 500$ drazji od prejsnjega, ima en CPU manj, seveda nima prostora za neke resne nadgradnje (razen RAM, recimo, pa se to je bl bogo), za vsake dodatne diske se moram skesirat 3rd firmam, ful vec bo kablovja, recimo externi diski potrebuje USB/FW/TB/eSata kabel + svoj napajalni kabel, najboljs je pa to da ne dobis niti tipkovnice in miske zraven ampak moras se to doplacat. Like

@ macata:

eh, from time to time sproduciram kasen ringtone na "Garagevand-u" na mojmu ajpedu Laughing

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 27.10.2013 15:20:22
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pozabu dodat, all in all lahk recemo da je nov macpro kvecjemu en glorified badass mac mini

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 27.10.2013 17:11:49
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
Sem na brzaka bral se druge forume in ocitno je nov entry-level macpro 500$ drazji od prejsnjega, ima en CPU manj, seveda nima prostora za neke resne nadgradnje (razen RAM, recimo, pa se to je bl bogo), za vsake dodatne diske se moram skesirat 3rd firmam, ful vec bo kablovja, recimo externi diski potrebuje USB/FW/TB/eSata kabel + svoj napajalni kabel, najboljs je pa to da ne dobis niti tipkovnice in miske zraven ampak moras se to doplacat. Like


Nisi se nič zmotil. Točno tako je kot si napisal.

Torej, kar se razširitev diskovja/kablov tiče, so s to obliko pri Apple-u naredili korak nazaj. Mogoče pa dobijo provizijo od prodanih TB ohišij/kablov, kdo ve.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 27.10.2013 20:18:22
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
pozabu dodat, all in all lahk recemo da je nov macpro kvecjemu en glorified badass mac mini


Ja. Včasih je bil to Cube. Sem ga mel. Najbolj simpatična mašina kar sem jih mel. Če bi bla ta oblika, pa hardware mal močnejši od minija in cena ranga 1500eur - kupim.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 28.10.2013 09:51:43
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
opeter je napisal/a:
Nisi se nič zmotil. Točno tako je kot si napisal.

Torej, kar se razširitev diskovja/kablov tiče, so s to obliko pri Apple-u naredili korak nazaj. Mogoče pa dobijo provizijo od prodanih TB ohišij/kablov, kdo ve.


Seveda zaračunavajo "commission" od vsakega konektorja! Ne samo thunderbolt, tudi od vsakega kabla za polnjenje iPhona oz. iPada! In to se mi zdi čista svinjarija.
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10361
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 28.10.2013 09:57:38
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih


maaater je lep! srček

Product RED Mac Pro

_________________
...::: Puck0 :::...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.01.2011
Prispevkov: 1464
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 28.10.2013 10:49:44
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je že nekdo eno stran nazaj objavil Smile

_________________
Apple Watch Ultra
iPhone 14 Pro
Macbook Pro 14 M1
Apple Airpods Pro
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 28.10.2013 11:10:08
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zaj so tud ostale stvri, ki jih Ive in Newson delata za Red hude.
Očitno ima Ive preveč cajta, ker pri Applu se glih ne dogaja kaj dosti!

http://www.theverge.com/2013/10/25/5029784/jony-ive-marc-newson-custom-items-sothbys-red-auction-image-gallery
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.03.2013
Prispevkov: 42
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 28.10.2013 21:31:35
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 29.10.2013 07:10:27
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
Seveda zaračunavajo "commission" od vsakega konektorja! Ne samo thunderbolt, tudi od vsakega kabla za polnjenje iPhona oz. iPada! In to se mi zdi čista svinjarija.


Ah, to pa nisem vedel. Zato pa se jim lepo pritekajo cekinčki na bančni račun.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 29.10.2013 07:18:32
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Temu se rece posel. Niso v poslu rdecega kriza.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.10.2007
Prispevkov: 220
Kraj: LJUBLJANA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 29.10.2013 10:09:54
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Temu se rece posel. Niso v poslu rdecega kriza.
Točno tako, čeprav ljudje včasih upajo, da bo bilo drugače.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 29.10.2013 10:30:02
Re: Mac PRO (konec leta 2013)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
PI je napisal/a:


Zdaj more samo še nekdo narest eno kiblo podobno temu proju, da noter zbašeš diske in ostalo šaro. Sam še vedno ima @token prav, da je glede uporabnosti ta mašina korak nazaj.

Sam to itak nobenga ne briga. Važno da je cool! In da so vsi znanci zeleni od zavisti ko jo vidijo.

Je pa ena resna poslovna prednost. Stranke se ne ukvarjajo več s tem, kakšno mašino maš in kolk majo oni doma več megahercov in zakaj še nimaš čist ta nove grafične, k je bla napovedana v Računalniških novicah... za naslednje leto. Wink

Če ne druzga, ti prihrani precej brezplodnih pogovorov.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani