Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Podpora Halcom "Ena za vse"
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 21.08.2008 17:43:33
Podpora Halcom "Ena za vse"
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pravkar sem dobil Halcom-ov paket za e-bančništvo, ki seveda nima podpore na Macu. Priložen WS je izključno za windows okolje. Ker se mi zdi, da si Mac userji zaslužimo malo več podpore tudi na tem področju, sem razmišljal, da bi se naredil nekakšen seznam podpisnikov vseh nas, ki koristimo te storitve ali bi jih v bodoče želeli.

Glede na to, da s tem sistemom lahko vstopaš na 10 različnih bank, kot tudi večina portalov javne uprave (e-vem, edavki, ajpes) se mi zdi, da bi se pri Halcomu lahko malenkost pobrigali za podporo še čemu drugemu kot samo Windows. Vem da lahko uporabimo virtualno okolje, vendar je v tem primeru potrebno imeti tudi licenco Windows. Zakaj bi torej ovinkarili. Ne verjamem, da je modul za komunikacijo tako zapleten in oh in sploh, da slednje ne bi delovalo native na OSX.

Zanima me, če je kdo mnenja, da bi takšen pristop bil sploh smiseln ali morda predlagam, da se najprej oglasijo vsi, ki bi jih to zanimalo. Morda bi lahko v kombinaciji s prodajalci Mac opreme o tem obveščali tudi nove lastnike, saj dvomim, da smo na tem forumu vsi uporabniki. Morda še kakšen predlog.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.11.2007
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.08.2008 18:01:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
in vse bi bilo veliko bolj varno za uporabnike in banke
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2006
Prispevkov: 164
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.08.2008 19:17:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
še en sem, ki bi bil vesel tega
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.08.2008 19:42:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jest tud
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.08.2008 20:32:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ker sem sam sodeloval pri razvoje ene resitve elektronskega bancnistva v sloveniji, ti lahko povem, da kar pozabi na moznost e-bancnistva na mac-u. Kot prvo se vrtijo tukaj preveliki zneski, za majhen trg, kot drugo, so vsi programi pisani za win okolje in niso nekaksna verzija v javi ali cem podobnem.

Sam imam parallelse gor in na njih instaliran halcom ebank in deluje brez problemov. Seveda sem vzel certifikat na usb kljucu...

Zal je to resnica.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.08.2008 20:41:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
ker sem sam sodeloval pri razvoje ene resitve elektronskega bancnistva v sloveniji, ti lahko povem, da kar pozabi na moznost e-bancnistva na mac-u. Kot prvo se vrtijo tukaj preveliki zneski, za majhen trg, kot drugo, so vsi programi pisani za win okolje in niso nekaksna verzija v javi ali cem podobnem.

Sam imam parallelse gor in na njih instaliran halcom ebank in deluje brez problemov. Seveda sem vzel certifikat na usb kljucu...

Zal je to resnica.


To je zelo res. Dejansko ni časa $$$, da bi si firma privoščila vzorednega razvoja aplikacije za druge sisteme. Dokler bo Windows v prevladi, bo pač žal tako.
Podobna stvar je z linux. Zelo malo business aplikacij oz. jih skoraj ni, ki bi laufale na linux-ih.

Da ne boš čakal in upal na ta dan predlagam, da se namestiš virtualca....
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.08.2008 21:17:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbolje bi bilo, da bi vse upravljali preko web-aplikacij. Tako bi bil problem rešen za vse (WIN, Mac, Linux).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 22.08.2008 07:11:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@haroker: če bomo vedno tako gledal, bo ostalo tako kot je. Zakaj bi vedno moral biti ovca. Vem, da stvari niso poceni, vendar sem tudi sam programer in sem izdelal rešitev, ki uporablja PKI in vem, da so cene, ki jih navajajo nabijanje.

Pa še to, da nihče ne javi, da tudi drugi obstajajo in želijo nekaj, pelje v to, da bo mac še vedno capljal za winsi. Njihov trg pokriva ne samo Slovenijo, mislim da celo 6 držav, torej si upam trdit, da se najde toliko ljudi, ki bi upravičili razvoj. Če bi znali dobro programirat, se dajo knjižnice enostavno preportat ali uporabit velik del kode. Gre samo za vmesnik, ki se poveže v OS in GUI na drugi strani. Vmes morajo biti stvari transparetne. Če ne delajo tako, so neumni in mi je povsem jasno zakaj je cena izdelka takšna kot je. Ampak pustimo to na strani, saj je to tema za kakšno debato ob pivu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 22.08.2008 07:58:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
evo ti podpis Very Happy

lp Avi
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 22.08.2008 10:05:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problem je v bankah, sam sem sodeloval pri kr nekaj integracijah nase resitve v banke in vem kako in kaj. Ne gre se za gledanje, ampak za enostavno matematiko financ, ki pa so tukaj najpomembnejse. Verjemi, halcom in banke ki uporabljajo njegovo resitev se pozvizgajo na tistih 100+ uporabnikov... Se vedno te enostavno prisilijo da uporabljas to kar imajo...

Zakaj enostavno ne naredijo spletne verzije? Pa bi delovala povsod.

Sam bi bil srecen, ce bi delalo na mac-u. Glede na to kaksen nepregleden in zastarel produkt halcom ponuja in se vedno ga uspesno prodaja se prav vprasam, kaksni cudaki delajo program...

Sam sem potreboval kr nekaj casa da sem ga namestil, da sem razumel osnovne prijeme in ga zacel uporabljati. Njihov program je z GUI stalisca in iz stalisca uporabnosti zanic. Za njihov so besedila in gumbi za funkcije povsme enaki Smile

Skratka zanic program. Se posebaj za navadnega uporabnika, ki nima nevemkoliko tehnicnega znanja.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 22.08.2008 19:42:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In zakaj ne razvijejo spletno verzijo Klik deluje (čeprav je aplikacija da ne rečem v kur...) Lahko bi enako naredili za ProKlik...(pa tu ta je v kur...) Sam imam v glavnem windowse na macu še samo zaradi tega...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 25.08.2008 20:35:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem prejel vse potrebno za delovanje programa in ugotovil, da je edina stvar, ki manjka na Mac-u ušiv program za branje vsebine iz kartice. Ni mi dalo miru, zato sem na spletu našel, da je program popolnoma podprt tudi v Mac okolju. Bančni sistem deluje brez težav tudi v Safariju, zato sem jih pozval, da pridobijo Mac različico programa oz. da sporočijo zakaj pri njih NI na voljo. Ko dobim od njih odgovor javim.

Mimogrede me zanima, ali nas je dejansko tako malo, ki uporabljamo dostop do bank preko pametnih kartic?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.07.2006
Prispevkov: 159
Kraj: ©entrupert (8232)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 25.08.2008 20:47:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sekundek je napisal/a:
Danes sem prejel vse potrebno za delovanje programa in ugotovil, da je edina stvar, ki manjka na Mac-u ušiv program za branje vsebine iz kartice. Ni mi dalo miru, zato sem na spletu našel, da je program popolnoma podprt tudi v Mac okolju. Bančni sistem deluje brez težav tudi v Safariju, zato sem jih pozval, da pridobijo Mac različico programa oz. da sporočijo zakaj pri njih NI na voljo. Ko dobim od njih odgovor javim.

Mimogrede me zanima, ali nas je dejansko tako malo, ki uporabljamo dostop do bank preko pametnih kartic?


Jaz uporabljam Abacom preko Fusiona.
Sicer pa ActiveClient obstaja tako za Maca, kot za Linux.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 26.08.2008 06:27:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja saj to me najbolj bega. Programi obstajajo, oni pa uporabljajo program Nexus. Ne vem čemu potem program poleg bralnika, razen, da manjkajo gonilniki.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.11.2007
Prispevkov: 118
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 25.08.2009 22:13:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole temo sem našla z zamudo, a če bo še kdo bral, bi rada omenila, da mi je enkrat uspelo usposobiti poslovno bančništvo pri SparKasse s Halcomovim certifikatom in čitalcem Omnikey 3021. Rekla bi, da je bilo na Tigru v Safariju (v Firefox-u nisem znala), a ne vidim razloga, zakaj ne bi šlo tudi v Leopardu.

Gonilniki za OmniKey 3021 za Mac se dobijo na spletu, je pa res, da jih je več in da se ne spomnim podrobnosti. Poslovna Banka Koper ne dela, ker uporabljajo nek nestantandarden protokol, ki se še v Oknih stepe med seboj (med obema bankama). Halcom ima sicer svoj program za bančništvo, toda Sparkasse ponuja Net.Stik in Net.Stik PRO. Prvi je spletna verzija, drugi pa Halcomova verzija programa (ki baje podpira tudi delo s programom brez spletne povezave itd. itd.).

Morda PRO rešitev res ne dela (in morda ostale banke ponujajo samo to rešitev?), toda navadni Net.Stik in delo s certifikatom v splošnem deluje brez težav, čeprav so mi na tehnični podpori zagotovili, da ne gre.

Ne razumem, zakaj umetno postavljajo ovire. Podpora je že napisana. Morda bi samo izgubili kredibilnost, če bi se razvedelo, da je mogoče njihove kartice uporabljati brez njihove programske opreme.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2009
Prispevkov: 247
Kraj: Ljubljana
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 25.08.2009 22:32:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi moj podpis zraven, ker je to res beda od bede, da se ne morjo informatiku skupaj vzeti in naredit podporo mac-u!!!!!!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 26.08.2009 07:00:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bi iz halcomove kartice uspel dobiti privatni ključ, bi stvar že rešil in lepo zabrisal čitalec in kartico v smeti, saj za drugo ni koristna. Klasičen net.stik deluje že precej časa. V kolikor pa si s.p. ali d.o.o. pa nočejo brez uporabe kartice, za kar te seveda omejijo, da moraš posegati po M$ju.

Jaz imam actividentity čitalec, ob katerem se Mac samo namrdne. Driverje baje lahko dobijo le pooblaščeni prodajalci, ki so v sloveniji GLUHI, da ne rečem leni. Morda jih spet malo pobaram, če se jim da malo prahu pobrisat z emaila, ki sem jim ga pred časom poslal. Razmišljam pa seveda o kakšni bolj glasni potezi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 26.08.2009 07:56:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Počakajte še malo. Svet se spreminja.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 26.08.2009 10:32:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni videti Wink Bi razumel, če o tej tehnologiji ne bi imel blage veze. Ker pa sem dnevno v stiku s to tehnologijo, vidim le izgovore, da se finančno to ne izplača.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 26.08.2009 10:54:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj halcomu se financno ne izplaca izdelave aplikacij za mac platformo, se vsaj zaenkrat... Ce bi vsaj anredili spletno verzijo ali AIR verzijo, bi resili mnooooogo tezav nam in sebi...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani