Jabuk
Ip configuration
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 18.06.2008 09:12:20
Ip configuration
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Včasih, ko se mbp noče povezati z internetom oz ne zazna omrežja, in potem router izklopim in ponovno prižgem, pa ga zazna, mi javi takole napako:

Ip configuration
192.168.2.2 in use by 00:1e:c1:36:9b:84, DHCP server 192.168.2.1

in to je to.. kaj to pomeni?

pa še če kdo ve: Siolov modem ima na strani eno režo za WiFi slot. To je verjetno nekakšna kartica z anteno ali nekaj. Zanima me, če kdo ve kje se to kupi. Men trenutno bolj izgleda kot da se Siolov modem in moj Belkin ne razumeta prav dobro..

Hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.10.2007
Prispevkov: 390
Kraj: Kranj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 18.06.2008 09:36:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole ti bo pomagalo: http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=106286

Za tisto rezo pa ne vem kaj je. Imam siolov modem Sinope sam ta nima nobene reze. Poglej v navodila kaj je in kaksno kartico mors met pa mal na google poglej o njih (cena in podobno).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 18.06.2008 10:03:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Predvidevam da imaš Siol Sagem modem (modem+router+wlan) tista reza je za wlan če imaš ta modem kartico pa lahko kupiš samo v telekmovih trgovinah seveda pa niti pod razno ne moreš pričakovat takšnega dometa kot z katerimkoli "pravim" wlan routerjem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.11.2007
Prispevkov: 235
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.06.2008 10:08:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri Sagemu, je tista reža za PCMCIA WiFi kartico, ki jo kupš lahko v mobitelovem centru - nekje 30-40€ te pride, tako da lahko potem modem dela tudi kot brezžični router...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.06.2008 10:30:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iBrgo je napisal/a:
Pri Sagemu, je tista reža za PCMCIA WiFi kartico, ki jo kupš lahko v mobitelovem centru - nekje 30-40€ te pride, tako da lahko potem modem dela tudi kot brezžični router...


Vendar je bolj kupiti "pravi" WiFi router... Embarassed

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.06.2008 22:34:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
wehi je napisal/a:
Tole ti bo pomagalo: http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=106286

Za tisto rezo pa ne vem kaj je. Imam siolov modem Sinope sam ta nima nobene reze. Poglej v navodila kaj je in kaksno kartico mors met pa mal na google poglej o njih (cena in podobno).


no, hvala, prebrala sem link, ampak ne razumem prav dobro. Torej, moram macu določit drug IP. to naredim tam v networku. Samo kje to? Ko odprem mam pač: AirPort, Ethernet in FireWire. Kje jaz zdaj določim ta IP? A je to pod Location scrolldown? pa da dam automatic alpa edit locations?

pa tu omenja Ethernet kabel, ampak meni kaže napako ko se povezujem prek wireless routerja na katerega je prek kabla priklopljen še en računalnik. To je verjetno isto potem?

torej.. basicly moram spremenit IP adress. kje to storim? Sem prav razumela?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 53
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 19.06.2008 08:40:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če prav razumem, gre za podvajanje IP naslova. Na mbp-ju določi da dobi ip od DHCP pa je. Če hočeš pa wireless, je pa bolje da kupiš nov wifi router in ne tistega dodatka, ki ga ponuja siol v obliki kartice za sagem. Domet je porazen. Predlagam tole: KLIK
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.10.2007
Prispevkov: 390
Kraj: Kranj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 19.06.2008 09:08:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kooch je napisal/a:
wehi je napisal/a:
Tole ti bo pomagalo: http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=106286

Za tisto rezo pa ne vem kaj je. Imam siolov modem Sinope sam ta nima nobene reze. Poglej v navodila kaj je in kaksno kartico mors met pa mal na google poglej o njih (cena in podobno).


no, hvala, prebrala sem link, ampak ne razumem prav dobro. Torej, moram macu določit drug IP. to naredim tam v networku. Samo kje to? Ko odprem mam pač: AirPort, Ethernet in FireWire. Kje jaz zdaj določim ta IP? A je to pod Location scrolldown? pa da dam automatic alpa edit locations?

pa tu omenja Ethernet kabel, ampak meni kaže napako ko se povezujem prek wireless routerja na katerega je prek kabla priklopljen še en računalnik. To je verjetno isto potem?

torej.. basicly moram spremenit IP adress. kje to storim? Sem prav razumela?


Najbolje je, ce location nastavis na automatic in racunalnik bo automatsko dobil ip od dhcp. Za pregled se odpravis v system preference in pod ethernet preveri ce imas configure: using DHCP in pod airport->advanced->TCP/IP na using DHCP.

Predpogoj je da imas v modemu oz. routerju DHCP enable.

PS: ce se ti ip-ji ponavljajo je moznost, da nekdo uporablja tvoj internet oz. je prikljopljen na wifi preko tvojega modema, ce se ti stvari dogajajo na wifi. Najbolje, da vklopis kodirajne WPA oz. WEP. Upam, da sem bil razumljiv Very Happy

Lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 19.06.2008 12:34:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja, sem vse nastavla kot si rekel. samo tam je bil location nekaj sam nastavljen, pa sem dala automatic. možno da bo to sedaj rešilo težavo Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 19.06.2008 19:34:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, težava ostaja.. izgleda kot da računalnika en drugega mečeta ven ko sta v uporabi. sem nastavila vse tako kot je Wehi rekel, pa zgleda ne pomaga. kje pa preverim če je router DHCP enabled?

In je zaščiten z geslom, tako da ne more bit noven gor, pa še ne nese dovolj daleč..

jao nevem več kaj naj naredim, to je taka zajebancija s temi routerji in vsem.. siol pa itak...

aja evo:

tu kaže kot da je "povezan" še dosegljivost kaže, ampak Adium pa pravi da ne najde strežnika...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 19.06.2008 19:49:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjetno ima router v cachu IP shranjen za vsaj enega od teh dveh kompov (ponavadi dodeli IP, ki ga je imel racunalnik ze prej, pa se jim vcasih mal zmesa ko si 2 zapomnejo za 1 IP).

Ce nimas kaksnih specificnih nastavitev na routerju ti predlagam reset na tovarniske nastavitve. Ponavadi 5 sekund drzis gumb reset nekje na routerju.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 23.06.2008 18:28:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sem držala reset, in sedaj je router popolnoma izgubil signal. Sploh ga ne n najde več, strašno sem jezna. No poleg tega sem ugotovila tudi, da ni kriv ne računalnik, ne intenet ampak samo Siolov modem in ta Belkin router. Izgleda, kot da se sploh ne ujameta in sploh nista kompatibilna en z drugim. Zadnjič sem nesla router nekam s sabo in ga pri prijatelju priključila pa je vse lepo delalo, pobral je signal in tudi računalnik ga je našel.. nevem kaj se tu pri nas dogaja.

Že 3 dni kličem na Alterna Intertrade, ki je zastopnik za ta Belkin in jaz ne vem a se zajebavajo ampak čisto skos visim na hold in ne prideš skos sploh!.. nevem kaj naj še naredim. a siol lahko preveri če sta ta router in njihov modem kompatibilna?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.10.2007
Prispevkov: 390
Kraj: Kranj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 23.06.2008 20:49:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po resetu wifi ni omogocen zato ti ga ni naslo(omogoci ga in zasciti z geslom). V modemu mors nastimat PPOE dostop, da se ti modem samodejno poveze na internet.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani