Jabuk
Time Capsule 1TB
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.04.2008
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.05.2008 16:40:53
Time Capsule 1TB
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali se mi splaca kupiti 1TB TC.

-Imamo 4 comp vsako leto + 2 najmanj
-Najmanjsa velikost diska je 60gb najvecja 250gb
- ostala dva imata 80gb in 150gb
-sedaj uporabljamo zunanje HD in jih imamo pre vec
-Win. masine bi TC uporablale za shranhevt MME kdaj tud disc copies

Uprasanje al se mi bl splaca 1TB TC al 0,5TB TC in dodajas zunanje trde diske na TC???
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.05.2008 21:34:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bolj prisegam na kaksen NAS z v RAID povezanimi diski. Time capsule je overpriced za to kar dobis IMHO. Za ta denar dobis MyBook 2TB s katerim lahko delas tudi RAID pa se soliden Linksys router in imas isti efekt (ce imate 4 racunalnike prostorsko verjetno niste tako v stiski da bi potrebovali vse v enem).

Seveda pa ce se radi sami malo poigrate in sestavie NAS + diske pride se ceneje.


Ni navedeno

Prispevek: #3   Objavljeno 05.05.2008 22:58:29
Odgovori s citatom
Netgear ReadyNAS:

http://www.domex.si/netgear/san-nas/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.04.2008
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.05.2008 23:12:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yurry je napisal/a:
Jaz bolj prisegam na kaksen NAS z v RAID povezanimi diski. Time capsule je overpriced za to kar dobis IMHO. Za ta denar dobis MyBook 2TB s katerim lahko delas tudi RAID pa se soliden Linksys router in imas isti efekt (ce imate 4 racunalnike prostorsko verjetno niste tako v stiski da bi potrebovali vse v enem).

Seveda pa ce se radi sami malo poigrate in sestavie NAS + diske pride se ceneje.


Ne mamo radi vse v enem k zgleda leps mamo velik ubiskov pa smo Apple fani ratal tko da bomo nardil kmaw use w apple desinge cew home.
sam sprasujm ce je bols da mas TC al kej druzga Hitrost pa to k newem kolk hitr je disk pa ce je dost varn k usen wem da morjo Server Grade HDD se zmeri backupat na kksn medij k nima premikajocih se delov
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 06.05.2008 07:59:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj se že kje prodajajo pri nas(TC)?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.04.2008
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 06.05.2008 12:58:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dzarog je napisal/a:
Kaj se že kje prodajajo pri nas(TC)?


od kdaj že(full dowg se že)
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 06.05.2008 15:20:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
evgenijabenedeti je napisal/a:

Ne mamo radi vse v enem k zgleda leps mamo velik ubiskov pa smo Apple fani ratal tko da bomo nardil kmaw use w apple desinge cew home.
sam sprasujm ce je bols da mas TC al kej druzga Hitrost pa to k newem kolk hitr je disk pa ce je dost varn k usen wem da morjo Server Grade HDD se zmeri backupat na kksn medij k nima premikajocih se delov


Vsak backup lahko crkne. Pri vecjih serverjih je v navadi da se backupira na kasete z magnetnim trakom. Seveda je to za domaco uporabo neuporabno Smile

Pri backupu je hec samo v tem da ti 2 stvari naenkrat ne crkneta. Ce imas ZELO pomembne stvari imas pac backupirano na 3 mestih da ti 3 stvari naenkrat ne crknejo.

Torej - ce imas TC za backup racunalnika je v redu (notri ni nikakersen poseben disk ne glede na to kaj Apple napise). Ker v tem primeru ce ti crkne racunalnik imas backup, ce ti crkne TC imas backup. Ce pa uporabljas TC se za shranjevanje podatkov pa to ze ni v redu ker v primeru crka izgubis kar je gor. Za moje pojme je prisotnost le enega diska v TC problem.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 06.05.2008 17:45:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi rajši imel nekaj kar bi mi pripravil za DVD in bi si potem sam posnel in to bi moralo nekako delovati tako da bi vedel če bi kakšen file popravil da ga je treba dat na DVD vso to pripravo pa bi delal na drugem disku ali obstaja kaj takšnega za OX?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.01.2008
Prispevkov: 460
Kraj: Nova Gorica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 06.05.2008 17:45:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Absolutno - kakšen mirror bi bil neprimerno boljši.

Kajti ne pozabite - računalničarji se delijo na:
-tiste, ki so že izgubili podatke in
-tiste ki jih še bojo.
LP
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.04.2008
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 07.05.2008 15:57:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tma je napisal/a:
Absolutno - kakšen mirror bi bil neprimerno boljši.

Kajti ne pozabite - računalničarji se delijo na:
-tiste, ki so že izgubili podatke in
-tiste ki jih še bojo.
LP


Ja no jest upam da jih ne bom k mi je Vista to ze za spam-ala
Je pisal na upgrade: no data will bi lost ni pa pisal tud but it will be useless!!!arrrggg.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 06.06.2008 06:46:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pred dvema tednoma sem dobil Time Capsule 500 GB, ki sem jo narocil pri FMCju in cakal vec kot en mesec.

V glavnem, na TC se delajo backupi mojega Macbook Proja (sluzbenega) in zaenkrat moram potrkat, ker backupa se nisem potreboval. Zadeva je resda zelo draga, vendar mi je pa vsec ker preprosto dela, brez nepotrebne interakcije z mano.

Bom pa Macbook obcasno odnesel v sluzbo in naredil backup na sluzbeno masino, na kateri imam postavljeno strojno RAID-5 polje, ki se dodatno tedensko backupira na zunanji trdi disk (1 TB).

Pristejmo h temu se letno backupiranje na DVDje (v duplikatih) in lahko ugotovim, da sem kar dobro zasciten.

Ja, sem v prvi skupini racunalnicarjev. Pred casom mi je zacel crkovai trdi disk, kar se je kazalo kot pokvarjene datoteke in drekasto delovanje sistema.

Moja 0.02 € o tem.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani