iPhone GPS
|
Stevie Jabuk
Pridružen/a: 05.03.2007 |
Prispevkov: 613 |
Kraj: Maribor |
|
|
|
Prispevek: #1 Objavljeno 09.02.2008 00:42:29 iPhone GPS |
|
Lp
Čas bi bil da bi na trg prišel kakšen GPS program za iPhone, kot vemo gps modul že obstaja in lociranje na google maps z pomočjo ip naslova ali gsm celic.
Na internetu sem zasledil TomTom GPS za iPhone
http://www.engadget.com/2007/12/12/tomtom-developing-iphone-gps-module/
Če je kdo kaj boljše obveščen o razvijanju gps za iphone naj piše v tej temi.
|
|
Stevie Jobs
Pridružen/a: 04.02.2006 |
Prispevkov: 4758 |
|
|
|
|
Prispevek: #2 Objavljeno 09.02.2008 06:54:19 Re: iPhone GPS |
|
Tole bo hitreje nared in bo uporabljalo googlemaps natančno lociranje:
http://www.gomite.com/
|
|
Jabuček
Pridružen/a: 08.02.2008 |
Prispevkov: 22 |
|
|
|
|
Prispevek: #3 Objavljeno 09.02.2008 15:11:04 Re: iPhone GPS |
|
MitjaP je napisal/a: | Tole bo hitreje nared in bo uporabljalo googlemaps natančno lociranje:
http://www.gomite.com/ |
K*rac pa natančno lociranje v google maps. Nase ulice sploh ni gor, takorekoč sredi ljubljane - bežigrad, pa ni od včeraj, in ceseta je označena tam kje stojijo bloki pa še to ima kar tri ovinke, čeprav je čisto ravna v resnici.
|
|
Stevie Jobs
Pridružen/a: 04.02.2006 |
Prispevkov: 4758 |
|
|
|
|
Prispevek: #4 Objavljeno 09.02.2008 15:15:31 Re: iPhone GPS |
|
kifni je napisal/a: | MitjaP je napisal/a: | Tole bo hitreje nared in bo uporabljalo googlemaps natančno lociranje:
http://www.gomite.com/ |
K*rac pa natančno lociranje v google maps. Nase ulice sploh ni gor, takorekoč sredi ljubljane - bežigrad, pa ni od včeraj, in ceseta je označena tam kje stojijo bloki pa še to ima kar tri ovinke, čeprav je čisto ravna v resnici. |
qrc pa lublana Kdo bi pa močvirje označeval na svetovno pomembni mapi kot je googlemaps zdej pa v jok in na drevo
|
|
Jabuček
Pridružen/a: 08.02.2008 |
Prispevkov: 22 |
|
|
|
|
Prispevek: #5 Objavljeno 09.02.2008 17:14:20 |
|
Če večjih mest ne porihtajo, kaj je pol s kakšnimi zakotnimi vasmi. Tud garmin v adriaroute nima vsega.
Sem kar slutu da se bo en tak najdu, k bo ful pameten. Uglavnem mape niso popolne na več koncih slovenije. Google map uporabljam na PSPju in z GPSom in nekje mi kaže kot da bi se po njivi vozil (izven LJ). Sej ne rečem da pozicioniranje ni točno, to je zelo, do 2 metra natančno. Samo mape so stare in celo nepravilno zrisane za slo. mogel bi jih na novo naredit
|
|
Stevie Jobs
Pridružen/a: 04.02.2006 |
Prispevkov: 4758 |
|
|
|
|
Prispevek: #6 Objavljeno 24.02.2008 19:10:48 |
|
Kako vam pa kaj deluje google lociranje? Meni zelo švoh. Google Maps me v Celju sploh ne locira.
|
|
Jabuček
Pridružen/a: 19.02.2008 |
Prispevkov: 55 |
Kraj: Laibach |
|
|
|
Prispevek: #7 Objavljeno 24.02.2008 19:24:01 |
|
MitjaP je napisal/a: | Kako vam pa kaj deluje google lociranje? Meni zelo švoh. Google Maps me v Celju sploh ne locira. |
Bod srečen, da so ga sploh na mapo dal.. joke itak..
ma, google maps ma toliko napak, da boh pomagej.. Bratovševo ploščad so zrisal kot dve enosmerni in dve krožišči.. Fora? Tisti dve krožišči so v bistvu luknje v garaže, iz katerih rastejo drevesa.. Tisti dve enosmerni pa je v bistvu ploščad med bloki, kjer je promet prepovedan in ga dejansko sploh ni..
|
|
Jablanator
Pridružen/a: 19.11.2007 |
Prispevkov: 115 |
|
|
|
|
Prispevek: #8 Objavljeno 25.02.2008 10:24:25 |
|
Bratovševe ploščadi na Nokia Maps in Garminu sploh ni!!
|
|
Stevie Jobs
Pridružen/a: 04.02.2006 |
Prispevkov: 1818 |
Kraj: MS |
|
|
|
Prispevek: #9 Objavljeno 25.02.2008 11:04:21 |
|
Djuks500 je napisal/a: | Bratovševe ploščadi na Nokia Maps in Garminu sploh ni!! |
Pravtako ne na najdi.si zemljevidu
|
|
Jabuček
Pridružen/a: 19.02.2008 |
Prispevkov: 55 |
Kraj: Laibach |
|
|
|
Prispevek: #10 Objavljeno 25.02.2008 11:20:03 |
|
Feren je napisal/a: | Djuks500 je napisal/a: | Bratovševe ploščadi na Nokia Maps in Garminu sploh ni!! |
Pravtako ne na najdi.si zemljevidu |
Amm??
Za nokio ne bom rekel in ne vem, tudi preverit ne morem, za Garmina pa danes pogledam, možno, nič ne rečem..
Sploh pa a je važno? moj point je bil, da so Google maps v klincu. In so.. In če so zraven tudi Nokiine, too bad..
|
|
Stevie Jobs
Pridružen/a: 04.02.2006 |
Prispevkov: 1818 |
Kraj: MS |
|
|
|
Prispevek: #11 Objavljeno 25.02.2008 11:51:11 |
|
Silencer je napisal/a: | Feren je napisal/a: | Djuks500 je napisal/a: | Bratovševe ploščadi na Nokia Maps in Garminu sploh ni!! |
Pravtako ne na najdi.si zemljevidu |
Amm??
Za nokio ne bom rekel in ne vem, tudi preverit ne morem, za Garmina pa danes pogledam, možno, nič ne rečem..
Sploh pa a je važno? moj point je bil, da so Google maps v klincu. In so.. In če so zraven tudi Nokiine, too bad.. |
a vidiš da piše kje bratovševa ploščad? Jaz ne
|
|
Jablanator
Pridružen/a: 19.11.2007 |
Prispevkov: 115 |
|
|
|
|
Prispevek: #12 Objavljeno 25.02.2008 17:38:03 |
|
Čudn da na vseh ni Bratovševe??? Zgleda da dobivajo podatke iz istega sourca.
|
|
Jabuček
Pridružen/a: 19.02.2008 |
Prispevkov: 55 |
Kraj: Laibach |
|
|
|
Prispevek: #13 Objavljeno 25.02.2008 18:43:22 |
|
Feren je napisal/a: |
a vidiš da piše kje bratovševa ploščad? Jaz ne |
A bi moralo pisat, da je Bratovševa ploščad? Je to mogoče ulica? Ne. Je naselje brez ulice in kot tako pravilno narisano na najdi.si (kjer ti iskalnik kot zadetek tudi pokaže naselje), medtem ko je na google maps narisan nek zmazek enosmernih in krožišč, ki dejansko sploh ne obstajajo.
In poanta, da sem izpostavil Bratovševo? Nek tujec, ki tudi približno ne pozna tega konca, ga bi GPS na osnovi google maps, seveda vodil čez nadvse primerna krožišča in enosmerne, ker ne samo da ne loči med ploščadjo in cestami, ampak ima ploščad označeno kot del prometne infrastrukture. In sam bog ve, koliko ostalih takšnih zaselkov je še takole zarisanih..
Saj načeloma je vseeno. Hotel sem samo povedat, da napake niso ravno zanemarljive..
P.S.: Ravnokar sem pogledal še TISov zemljevid, ki je ravnotako naredil eno živo zmedo iz Bratovševe.. POzabite. Očitno je to res nekaj čisto preveč kompliciranega, da bi človek normalno zrisal.. Nazadnje urejal/a Silencer Pon 25. Feb 2008 18:49; skupaj popravljeno 1 krat
|
|
Stevie Jobs
Pridružen/a: 04.02.2006 |
Prispevkov: 1818 |
Kraj: MS |
|
|
|
Prispevek: #14 Objavljeno 25.02.2008 18:47:45 |
|
Silencer je napisal/a: | Feren je napisal/a: |
a vidiš da piše kje bratovševa ploščad? Jaz ne |
A bi moralo pisat, da je Bratovševa ploščad? Je to mogoče ulica? Ne. Je naselje brez ulice in kot tako pravilno narisano na najdi.si (kjer ti iskalnik kot zadetek tudi pokaže naselje), medtem ko je na google maps narisan nek zmazek enosmernih in krožišč, ki dejansko sploh ne obstajajo.
In poanta, da sem izpostavil Bratovševo? Nek tujec, ki tudi približno ne pozna tega konca, ga bi GPS na osnovi google maps, seveda vodil čez nadvse primerna krožišča in enosmerne, ker ne samo da ne loči med ploščadjo in cestami, ampak ima ploščad označeno kot del prometne infrastrukture. In sam bog ve, koliko ostalih takšnih zaselkov je še takole zarisanih..
Saj načeloma je vseeno. Hotel sem samo povedat, da napake niso ravno zanemarljive.. |
Očitno bi moralo oz. naj bi, saj je tudi Glinškova ploščad zapisana in tudi hišne številke so pod bratovševo.
|
|
Jablanator
Pridružen/a: 19.11.2007 |
Prispevkov: 115 |
|
|
|
|
Prispevek: #15 Objavljeno 25.02.2008 18:48:34 |
|
Kako pa pridš na Bratevševo 2, če na garminu in Nokia maps ni bratovševe niti bratovševega naselja??? Pa tudi google maps nima naslova
|
|
Jabuček
Pridružen/a: 19.02.2008 |
Prispevkov: 55 |
Kraj: Laibach |
|
|
|
Prispevek: #16 Objavljeno 25.02.2008 18:54:13 |
|
Feren je napisal/a: |
Očitno bi moralo oz. naj bi, saj je tudi Glinškova ploščad zapisana in tudi hišne številke so pod bratovševo. |
Ob Glinškovi je dejansko ulica s tem imenom, medtem ko ulici, ki obdajata Bratovševo nimata tega imena. Ne vem če poznaš ta konec, ne vem če veš kako zadeva dejansko zgleda. Je pravzaprav res nekaj posebnega, torej na ulici 7 septembra imaš bloke, ki imajo naslov Bratovševa ploščad.. Pač še ena slovenska cvetka očitno.
Djuks500 - To boš moral pa Garmina in Nokio ter google vprašat..
Čeprav za GArmina sem skoraj prepričan, da jo ima not..
|
|
Jablanator
Pridružen/a: 26.12.2007 |
Prispevkov: 154 |
Kraj: Ljubljana |
|
|
|
Prispevek: #17 Objavljeno 26.02.2008 18:14:37 |
|
|
|