Jabuk
da ali ne...prosim za nasvet
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 76
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 18.02.2008 16:30:04
da ali ne...prosim za nasvet
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

to je moj prvi post na tem forumu in mislim, da jih bo v prihodnje se monogo kajti nagibam se k nakupu i-phone-a.

Prijatelj je trenutno v ZDA in ze nekaj dni razmisljam ali naj mu sporocim, da mi kupi i-phone 8gb.

Vas, ki ta telefon ze imate bi prosil, ce mi nakratko odgovorite (iskreno) ali ste s telefonom zadovoljni ali ne, ali je bolje da pocakam na morebitno verzijo, ki bo imela tudi 3G. Kaj vas pri telefonu moti, kaj obozujete itd....

Jaz se povprecni uporabnik telefona kot telefona samega, dosti pa uporabljam internet, elektronsko posto in potrebujem telefon, ki mi bo sluzil tudi kot nekaksna belezka oz. opomnik.

Hvala za vase odgovore in lep pozdrav.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 18.02.2008 16:40:26
Re: da ali ne...prosim za nasvet
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
eiht98 je napisal/a:
Pozdravljeni,

to je moj prvi post na tem forumu in mislim, da jih bo v prihodnje se monogo kajti nagibam se k nakupu i-phone-a.

Prijatelj je trenutno v ZDA in ze nekaj dni razmisljam ali naj mu sporocim, da mi kupi i-phone 8gb.

Vas, ki ta telefon ze imate bi prosil, ce mi nakratko odgovorite (iskreno) ali ste s telefonom zadovoljni ali ne, ali je bolje da pocakam na morebitno verzijo, ki bo imela tudi 3G. Kaj vas pri telefonu moti, kaj obozujete itd....

Jaz se povprecni uporabnik telefona kot telefona samega, dosti pa uporabljam internet, elektronsko posto in potrebujem telefon, ki mi bo sluzil tudi kot nekaksna belezka oz. opomnik.

Hvala za vase odgovore in lep pozdrav.



zarad 3G je brezveze cakat, ker Edge dela cist super. Drgac pa telefoncek je zakon Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.12.2007
Prispevkov: 154
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 18.02.2008 16:55:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Jaz se povprecni uporabnik telefona kot telefona samega, dosti pa uporabljam internet, elektronsko posto in potrebujem telefon, ki mi bo sluzil tudi kot nekaksna belezka oz. opomnik.


Če mene vprašaš to tkole zglega. KAJ JE BILO PREJ iPhone ALI iPod-touch. Mislim da touch, telefon pa je bil kasneje narejen . Kot si sam povedu si povprečni uporabnik telefona. Jaz bi ti ga svetoval, saj kar se tiče emaila in internetnega brskalnika je sigurno eden boljših telefonov s tema aplikacijama, Simbiont in WM se lahko skrijeta. Če ne druzga ima vsaj kulturno tipkovnico za mail oz. sms, razen če maš ogromne prste. Wink Wink Prostora za musko in podobno maš ogromno, kakovosten zaslon in tudi zelo odporen je proti praskam.

Edina pomankljivost je, da nemoreš gor shranjevat raznih word ali excel datotek rezen če si jih na mail pošleš. Very Happy Very Happy Very Happy


Nazadnje urejal/a Hribi Pon 18. Feb 2008 17:00; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.02.2008 16:55:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem podobnega mnenja... Ce bo enkrat UMTS verzija, potem bo baterijah zdrzala pol manj... in ce bo narejen na enaki osnovi, potem bi bila baterija ob moji rabi verjetno po 12 urah prazna Smile ...

In preko EDGE gre se recimo posta ali spletne strani nalozijo enako hitro kot pri Nokii N95 preko UMTS... s tem, da je ranje e-mailov in brskanje po spletu na iphonu neprimerno boljse kot na Nokii N95 ...

Ce ne bi bili zadovoljsnji s telefonom, ga verjetno ne bi vec imeli in tukaj ne bi pisali Smile ...

Jaz sem bil dan in pol brez... pa sem bil kar nesrecen, ker sem moral spet za vsakodnevna opravila uoroabljati Nokio N95...

Ima, tako kot vsak telefon oz. vsaka naprava, svoje prednosti in svoje slabosti... Razbral jih bos lahko iz nasih postov tukaj... ali pa ce bos malo pokukal tudi kam drugam...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.02.2008 08:56:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
UMTS/HSDPA je/bo mnogo hitreje laufalo. Res je, da bo šla baterija prej ampak to je treba vzeti v zakup. Edge je počasen k pr norcih.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 20.02.2008 09:35:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scratintosh je napisal/a:
UMTS/HSDPA je/bo mnogo hitreje laufalo. Res je, da bo šla baterija prej ampak to je treba vzeti v zakup. Edge je počasen k pr norcih.


Nevem, ce bo ravno mnogo hitreje... Mogoce edino ce bi se dalo iPhone uproabiti kot modem na racunalniku...

Na samem iPhonu pa ze EDGE dela pri meni dovolj hitro... in dvomim, da bi kaj dosti hitreje delovalo z UMTS/HSDPA ... V primerjavi z Nokio N95 strani odpira priblizno enako hitro...

Bomo videli, ko bo sploh kaj uradno najavljenega, ce imajo sploh kaksne take nacrte... zaenkrat so to zgolj ugibanja...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 20.02.2008 09:37:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sigurno se bo poznalo. Ampak počakajmo na UMTS iPhone.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 20.02.2008 09:49:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scratintosh je napisal/a:
Sigurno se bo poznalo. Ampak počakajmo na UMTS iPhone.


Ne tah mobilnih napravah ni vec ozko grlo hitrost GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA povezave... ampak prej sama zmogljivost procesorja, ki moras strani pravilno prikazati...

Ravno zato se pri samem brskanju po spletnih straneh ne pozna dosti pri hitrosti, ce je v uporabi GPRS/EDGE ali UMTS/HSDPA povezava...

UMTS je mogoce zanimiv zaradi dodatnih storitev, ki jih omogoca (videoklic, video sharing,...) in pa kot sem ze omenil v povzeavi kot modem na racunalniku (samo iPhone tega ne omogoca...

Se bo pa vsekakor poznalo pri zmogljivosti baterije, ker je pri UMTS/HSDPA mobilnikih proaba energije precej vecja...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 20.02.2008 12:44:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vemo zakaj se poraba baterije poveča. Zaradi tega, ker je treba več baznih (UMTS/HSDPA) postaj postavit, da bi bil domet enak GSM/GPRS/EDGE.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani