Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Nakup iPhona
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 01.11.2008 23:05:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
badu je napisal/a:
zdravo!

mogoče kdo ve, kako točno je z nakupom iphone 3g v italiji za podjetja. Cena 569 je že z DDVjem (tako piše na TIMovi strani). Zanima me, če oni sploh prodajajo telefone tudi podjetjem iz tujih držav. Oziroma, ali bi lahko dobil račun za telefon na podjetje (zavezano za DDV), in potem v Sloveniji še davek nazaj?

Če kdo kaj ve, kako točno je s tem, naj prosim pove.

Hvala, lp


ne vem kako je s tem v trstu...
prejšnji teden sem to preverjal v okolici Gorice. 4 trgovine 4 različni odgovori:
- SME (Gradisca d'Isonzo) - iPhona ne prodajo brez vezave
- Vodafone (Gorica) - lahko proda z računom vendar ne brez davka (cena ostane 569 EUR)
- TIM (Gorica) - proda samo brez računa na podjetje, ker baje da jih lahko prodajo samo italjanom
- SIVACOM (Viale XXIV Maggio 5, Gorica; gorizia@sivacom.it) - proda Iphone z računom na slo. podjetje, brez davka. plačaš 475 EUR
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 29.10.2008
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 02.11.2008 10:37:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hej phonda,

to je info, ki ga rabim! Torej, dejansko je samo SIVACOM, ki je pripravljen prodati SLO podjetju iPhone brez davka?
475EUR... kaj je to za en znesek? za 16gb (569 - 20%) = 455 EUR.

Kakorkli TNX za info.

BTW. se da vse to zritat prek neta...dobiš predračun, plačaš in letiš v IT po gizmote?

Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 02.11.2008 10:46:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
badu je napisal/a:
Hej phonda,

to je info, ki ga rabim! Torej, dejansko je samo SIVACOM, ki je pripravljen prodati SLO podjetju iPhone brez davka?
475EUR... kaj je to za en znesek? za 16gb (569 - 20%) = 455 EUR.

Kakorkli TNX za info.

BTW. se da vse to zritat prek neta...dobiš predračun, plačaš in letiš v IT po gizmote?

Wink


569€ - 16,6% je treba računat oz. potem 475 + 20% pa je točen znesek.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 02.11.2008 12:53:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mi lahko kdo pojasni, v cem je fora, da se ga vzame na firmo... Tako ali tako, moras davek placati potem doma, ce ga ne placas v tujini, kjer je nabavljeno...

In na enak nacin lahko potem tudi v tujini placan davek odvedes doma...

Kako pa je pri gotovinskem placilu? Ali ni tako, da je neka omejitev, koliko lahko placas z gotovino? Ce placas pa po poredracunu, moras pa to narediti vnaprej... torej moras prej se zmenit ali pa iti dvakrat do prodajalca...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.08.2008
Prispevkov: 166
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 02.11.2008 13:16:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Mi lahko kdo pojasni, v cem je fora, da se ga vzame na firmo... Tako ali tako, moras davek placati potem doma, ce ga ne placas v tujini, kjer je nabavljeno...

In na enak nacin lahko potem tudi v tujini placan davek odvedes doma...

Kako pa je pri gotovinskem placilu? Ali ni tako, da je neka omejitev, koliko lahko placas z gotovino? Ce placas pa po poredracunu, moras pa to narediti vnaprej... torej moras prej se zmenit ali pa iti dvakrat do prodajalca...


Omejitev za placilo z gotovino je 420€ oz. po starem 100.000 SIT...visje vrednosti se morajo placati po predracunu.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 02.11.2008 13:43:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dulko je napisal/a:

Omejitev za placilo z gotovino je 420€ oz. po starem 100.000 SIT...visje vrednosti se morajo placati po predracunu.


Se mi je zdel, da je nekaj takega... Verjetno pa lahko placa s poslovno kreditno kartico in se to smatra potem, kot placilo iz poslovnega racuna...

Se za prve del me zanima... v cem je fora, da se vzame na podjetje...? Davek je potrebno v vsakem primeru placat ... pa se vodit ga je potem potrebno kot osnovno sredstvo v poslovnih knjigah...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.08.2008
Prispevkov: 127
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 02.11.2008 14:23:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mart12 je napisal/a:
dobil sem še en telefon 8gb če koga zanima
500€
041807904


uspešno kupil Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.08.2008
Prispevkov: 166
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 02.11.2008 18:42:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
dulko je napisal/a:

Omejitev za placilo z gotovino je 420€ oz. po starem 100.000 SIT...visje vrednosti se morajo placati po predracunu.


Se mi je zdel, da je nekaj takega... Verjetno pa lahko placa s poslovno kreditno kartico in se to smatra potem, kot placilo iz poslovnega racuna...

Se za prve del me zanima... v cem je fora, da se vzame na podjetje...? Davek je potrebno v vsakem primeru placat ... pa se vodit ga je potem potrebno kot osnovno sredstvo v poslovnih knjigah...


Nisem expert za ekonomijo in davke:)...mi je pa kolega,ki se s tem ukvarja, povedal, da ce kupis iphone 3G 8gb model lahko placas z gotovino, ker je brez davka mal cez 400€, za 16Gb model rabis ze predracun...davek si pa obracunas in hkrati odbijes, ker se telefon v poslovnih knjigah vodi kot osnovno sredstvo, kot si ze napisal...edini problem je, ce se na firmi oglasi davkarija telefona pa ni:)...tako nekako naj bi potekal nakup iphona na firmo.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 02.11.2008 21:49:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem kupil iMaca 24 v Avstriji na firmo plačal sem brez DDV z GOTOVINO(cca 1500€)!!! Wink
Itak avstrijska(ali katara druga držva) davčna sporoči naši ali si plačal oz nisi. Če ga nisi ga moraš plačat v Sloveniji oz si ga obračunaš...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.08.2008
Prispevkov: 166
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 02.11.2008 22:48:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DzaroG je napisal/a:
Sam sem kupil iMaca 24 v Avstriji na firmo plačal sem brez DDV z GOTOVINO(cca 1500€)!!! Wink
Itak avstrijska(ali katara druga držva) davčna sporoči naši ali si plačal oz nisi. Če ga nisi ga moraš plačat v Sloveniji oz si ga obračunaš...


mislim, da ni problem nakup blaga brez DDV-ja, po Pravilniku o plačevanju z gotovino in blagajniškem maksimumu ne bi smel placevati z gotovino (cash) zneske preko 420€ na firmo, tak info so meni posredovali...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 02.11.2008 22:53:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem vprašal prej računovodjo kos sem šel kupovat in mi je rekla da naj samo rečem da brez DDV(še to mi ne bilo bilo potrebno) in naj plačam z Gotovino... Zdaj je že od tega skoraj leto in ni nobenih težav...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.08.2008
Prispevkov: 166
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 03.11.2008 08:22:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zanimivo...meni je info o max. znesku 420€ posredoval prijatelj, ki se je pozanimal pri svoji sestricni, ki dela na davcni, cca. 3 tedne nazaj...je pa mozno, da eden od njiju nekaj ve kar drugi ne oziroma si tolmacita zakon vsak po svoje:)
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 03.11.2008 09:38:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dulko je napisal/a:
zanimivo...meni je info o max. znesku 420€ posredoval prijatelj, ki se je pozanimal pri svoji sestricni, ki dela na davcni, cca. 3 tedne nazaj...je pa mozno, da eden od njiju nekaj ve kar drugi ne oziroma si tolmacita zakon vsak po svoje:)


Vse to drži... Vendar ko si v tujini je malo drugače ker lahko rečeš da niso hoteli da jim plačaš po predračuni ampak takoj keš. In to ni utaja davka ali kaj druga to je le prekršek ki ni kaznovan... Itak potem ta denar ti odvedeš ven te fizični osebi ki plačala za tebe davek pa pač poračunaš/obračunaš/plačaš in je na koncu vse ok...

Za osnovna sredstva ne smeš po zakonu niti 5€ plačat na keš bi mogel vse prek računa ali predračuna... Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.08.2008
Prispevkov: 166
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 03.11.2008 09:59:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DzaroG je napisal/a:
dulko je napisal/a:
zanimivo...meni je info o max. znesku 420€ posredoval prijatelj, ki se je pozanimal pri svoji sestricni, ki dela na davcni, cca. 3 tedne nazaj...je pa mozno, da eden od njiju nekaj ve kar drugi ne oziroma si tolmacita zakon vsak po svoje:)


Vse to drži... Vendar ko si v tujini je malo drugače ker lahko rečeš da niso hoteli da jim plačaš po predračuni ampak takoj keš. In to ni utaja davka ali kaj druga to je le prekršek ki ni kaznovan... Itak potem ta denar ti odvedeš ven te fizični osebi ki plačala za tebe davek pa pač poračunaš/obračunaš/plačaš in je na koncu vse ok...

Za osnovna sredstva ne smeš po zakonu niti 5€ plačat na keš bi mogel vse prek računa ali predračuna... Wink


ok, hvala za dodatno pojasnilo Smile
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 29.10.2008
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 21.11.2008 13:18:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa mogoče kdo ve, kako bi človek dobil predračun od ene od teh firm, brez da bi 2x dol hodil?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 21.11.2008 15:53:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sej plačaš tam dol s kešom... Pol si pa v Sloveniji denar vrneš ki si ga založil (kao) za firmo... Wink
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 29.10.2008
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 21.11.2008 19:14:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hmm.. se pravi, kar letim dol v Gorico, pa jih prosim, da mi dajo račun na podjetje, plačam z gotovino in odnesem telefon(e)?

Kul. Če bo to tko, bo super.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 21.11.2008 19:22:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Itak da bo glej da boš imel davčno firem in da ti jo napišejo in vse ostale podatke za firmo...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.11.2008
Prispevkov: 56
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 28.11.2008 12:16:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Osebno sem kupil iPhone v stari Gorici - v TIMovi prodajalni Sivacom. Nobenega problema, sem se prej pri računovodji pozanimal (imam enega boljših v SLO) in mi je povedal, da so tiste omejitve kao 400 EUR bedarija. Se je pa dobro izogibati gotovinskemu plačevanju, ker je velika verjetnost da prodajalec, ki zahteva gotovino, mučka z davki in ko/če ga najdejo, imaš lahko tudi kot kupec probleme. Enostavno sem povedal da je na firmo, dal davčno in vse podatke (pa osebno da so skopirali) ter plačal s službenim mastercardom. Prosto ko pasulj .... Cool

Aja- pa če imate kakšne posebne želje glede barve je dobro poklicat in rezervirat. Če znate italijansko ni problema, drugače pa prodajalka ni znala niti besedice slovensko ali angleško. Sad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 28.11.2008 16:30:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tista omejitev ni čist bedarija.

Gre za plačevanje z gotovino. Zadevo moraš računovodsko speljati preko blagajne, kjer se skriva omenjena omejitv. Zato je bolje da plačas s službeno kartico (do kolikor ti pač potegne ... par kilo EUR). Na vsak način je za pravno osebo bolje speljat z bančno transakcijo zaradi DDVja).

Problem pa predstavlja tudi nek predpis, da mora pravna oseba za elektronsko opremo, ki ni kupjlena v SLO (nima veze če je EU) plačati takse za razgradnjo, in oddati neke zoprne obrazce v zvezi z embalažo - itd. Zato celo manjši prodajalci elektronske opreme raje kupujejo od grosistov v SLO, kot pa da bi sami uvažali. (ta zadeva se odpravlja, vendar zaenkrat mislim da še velja)

Vse to ne velja za fizične osebe.
Zato je mogoče najbolje, da zadevo kupiš kot FO in potem PO od tebe kupi preko komisijske prodaje (je za preverit ... to počnejo z avti).

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani