Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
Novi iPad - nakup ZA / PROTI
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.12.2008
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 23.03.2012 21:34:48
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To tudi mene zanima ali je vredno dat spet 800€ v manj kot enem letu;ali je toliko sprememb oz. je toliko boljši kot iPad2
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.12.2010
Prispevkov: 195
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 23.03.2012 21:40:12
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sanches je napisal/a:
To tudi mene zanima ali je vredno dat spet 800€ v manj kot enem letu;ali je toliko sprememb oz. je toliko boljši kot iPad2
Ne it gledat ekrana, pa te ne bo zamikalo. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 22.08.2010
Prispevkov: 733
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 23.03.2012 21:44:46
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne ni vredno, mislim da je ipad2 čisto ok
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.12.2010
Prispevkov: 195
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 23.03.2012 21:53:08
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TIGER500 je napisal/a:
Ne ni vredno, mislim da je ipad2 čisto ok

Je vredno. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.07.2008
Prispevkov: 389
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 23.03.2012 22:07:44
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz mislim, da je razlika takšna, kot je bil prehod pri iPhone 3GS na iPhone 4. Mene je res prepričal ekran, ker ko si pogledal na iPhone 4/4S in potem na iPad 1/2, se je res videla razlika. Jaz mislim, da je vredno zamenjati, sam pa verjetno ne bom kupil naslednjega modela.

_________________
Macbook Pro 13" (early 2010)
iPhone 4 16GB
iPod Shuffle
iPod Nano
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1256
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 23.03.2012 22:38:31
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sanches je napisal/a:
To tudi mene zanima ali je vredno dat spet 800€ v manj kot enem letu;ali je toliko sprememb oz. je toliko boljši kot iPad2


Na to vprašanje je odgovor enostaven in ga ponuja eden od spletnih medijev:

"Tuji mediji pa pozivajo kupce, predvsem tiste, ki že imajo iPad 2, tudi k treznemu premisleku glede nakupa. Opozorila strokovnjakov merijo predvsem na pet področij:
– podpora za tehnologijo LTE vas bo stala dodatnih 100 evrov, pri čemer boste večino časa v področju, kjer to omrežje ni podprto, kar pomeni, da boste komunicirali preko omrežja 3G, kar je mogoče že v prejšnji generaciji iPada;
– konkurenca (Amazon, Microsoft, Google) bo v kratkem izdala 10-palčne tablične računalnike;
– zaradi velikosti in teže novi iPad ni najbolj primeren za držanje v eni roki, sploh če ga uporabljate dlje časa;
– nobena od verzij novega iPada ne podpira uporabe SD kartic."

Dejstvo je, da razen Retina zaslona, novi iPad3 ne prinaša nič revolucionarno novega. Tudi "novi" procesor A5X v primerjalnih testih ne izstopa tako, da bi se zaradi tega splačala zamenjava, ČE imaš iPad2. Celo še več: testi so pokazali, da je v mnogih primerih iPad 2 celo hitrejši od iPad 3. Mnogi tukaj bodo novi iPad preprosto preskočili. ČE bi imel sam iPad2, ga tudi ne bi (še) menjal, ker pa do sedaj še nisem imel iPada, ga bom pač kupil.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 07.03.2012
Prispevkov: 7
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 23.03.2012 22:44:36
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haha una modelka iz financ je objavla neumnosti k smo jih govoril

Skupina mladih pred trgovino bo ipad 3 kupila z lastnim denarjem ali pa jim bodo pri nakupu ipada 3, ki stane 499 evrov, nekaj denarja posodili starši. »Applov uporabnik sem že dolgo časa, imam iMac, iPod, iphone in Macbook,« je povedal 30-letni naročnik ipada 3. Kot razlog za nakup je poudaril zanesljivost in uporabnost. Za njegovega mlajšega, 22-letnega kolega pa ipad 3 pomeni statusni simbol.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.10.2008
Prispevkov: 436
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 23.03.2012 22:45:08
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TIGER500 je napisal/a:
Ne ni vredno, mislim da je ipad2 čisto ok


Kakor za koga. Meni ni bilo vredno kupovati dvojke, ker je bila uporabniška izkušnja zaradi slabega ekrana še vedno slaba Mad iPad 3 bi kupila če bi vgradili retina display in ostale stvari poslabšali.

IPad 2 je še vedno odličen, tako ali tako sta enaka po hitrosti, izgledu, času delovanja itd., samo uporabniška izkušnja je na iPad 3 na novem nivoju.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1256
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 23.03.2012 22:46:14
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
empacher88 je napisal/a:
Jaz mislim, da je razlika takšna, kot je bil prehod pri iPhone 3GS na iPhone 4. Mene je res prepričal ekran, ker ko si pogledal na iPhone 4/4S in potem na iPad 1/2, se je res videla razlika. Jaz mislim, da je vredno zamenjati, sam pa verjetno ne bom kupil naslednjega modela.


Meni se niti približno ne zdi razlika takšna kot navajaš. Čeprav (še) nimam iPada, pa sem v zadnjem mesecu preštudiral vse, kar mi je prišlo pod roke v zvezi z njim, tako iPad 2 kot iPad 3. Danes sem si tudi ogledal oba modela enega zraven drugega in kot rečeno: razen Retina zaslona ni pravzaprav nobene drastične spremembe, če zanemarimo LTE prenos podatkov, za katerega pa smo že ugotovili, da ga pri nas zaenkrat ne moremo uporabljati. Tudi diktafon ne bo tako zanimiv za nas, ker je v angleščini in ne razume, če govoriš slovensko. Res ne vem kaj tako drugačnega je na iPad 3 v primerjavi s predhodnikom? Celo zunanjost je enaka, če zanemarimo nekaj več teže in dobrih pol milimetra debelejše ohišje, kar pa se ne opazi tako zelo, da bi bilo že na prvi pogled očitno.

Med iPhone 3GS in iPhone 4 je bila razlika že navzven več kot opazna, pri iPadu pa takšnih razlik ni. Zato tudi zaključek, da gre pri tokratnem iPadu za EVOLUCIJO, ki je sicer dobrodošla in pomemben korak naprej, vendar pa sam ne bi za to še bil ponovno pripravljen dati 800 EUR, ČE bi imel iPad 2. Vsaj takšno je moje mnenje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 22.08.2010
Prispevkov: 733
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 23.03.2012 22:52:44
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jas sem mnenja , da novi ipad ne prinaša nič revolucionarnega in tisti ki že imajo ipad2 se ne splača metati denar in kupovati novi ipad, res premalo izboljšav da bi metali denar ker je pač prišel ven novi model
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.07.2008
Prispevkov: 389
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 23.03.2012 22:57:10
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni pač odtehta retina ekran. Odločitev je pa stvar vsakega posameznika kaj mu koliko pomeni in kaj je zato pripravljen naredit/plačat.

_________________
Macbook Pro 13" (early 2010)
iPhone 4 16GB
iPod Shuffle
iPod Nano
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1256
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 23.03.2012 23:01:48
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa3cija je napisal/a:
Kakor za koga. Meni ni bilo vredno kupovati dvojke, ker je bila uporabniška izkušnja zaradi slabega ekrana še vedno slaba Mad iPad 3 bi kupila če bi vgradili retina display in ostale stvari poslabšali.

IPad 2 je še vedno odličen, tako ali tako sta enaka po hitrosti, izgledu, času delovanja itd., samo uporabniška izkušnja je na iPad 3 na novem nivoju.


Ko je prišel ven iPad prve generacije, sem si dejal, da večjega bullshita še nisem videl in niti na pamet mi ni prišlo, da bi ga kupil. Jemal sem ga za zgolj povečan iPhone brez prave vrednosti, saj z njim ne moreš telefonirati itd. Zakaj bi ga potem kupoval? Ko je prišla ven dvojka, sem ga še vedno ignoriral kljub temu, da sem ga večkrat videval v trgovinah, ker so ga tudi neprimerno bolj izpostavljali. Šele kakšna dva meseca nazaj pa sem odkril njegovo resnično vrednost, saj sem ugotovil, da je lahko izjemno uporaben pri najrazličnejših opravilih. In, ko je prišel ven novi iPad z novimi programi, še posebej iPhoto itd., sem ugotovil, da je nadvse uporabna zadeva, ki že precej suvereno lahko nadomešča prenosni računalnik, zato sem rekel, da si ga bom kupil. Pri tem pa se je spremenil tudi pogled na iPhone, saj sem že sedaj "prešprical" celo serijo 4 (imam 3GS), ni pa izključeno, da ne bom spustil tudi petke, če bo le iOS še podpiral 3GS, kar pa ga verjetno ne bo Crying or Very sad No, četudi ga ne bo, bom itak imel najnovejši iOS na iPadu, s katerim pa se po uporabnosti iPhone kar težko primerja, ker je enostavno premajhen. In tako bo iPhone spet postal "le" odličen telefon s koledarjem in nekaterimi drugimi funkcijami, ki jih v glavnem uporabljam in so vezane predvsem na podatke (spremljanje porabe goriva itd.), za vse ostalo pa bo tu iPad. Podvajanje se mi zdi nesmiselno, zato bom seveda namembnost obeh naprav razdelil tako, da bosta najbolje pokrivali potrebe, ki jih imam. Saj lahko tudi z iPhonom bereš kakšne revije in podobno, ampak v primerjavi z iPadom je takšna uporabniška izkušnja vendarle precej bolj klavrna... Da ne omenjam recimo (prostoročnega) pisanja (s Stylusom) in podobno, kar je tudi eden glavnih adutov iPada, ki jih vidim za uporabo pri svojem delu. Že to, da bo iPad lahko precej suvereno nadomestil papir in svinčnik, je zame velika pridobitev, ker imam sam kar precej pisanja in papirologije pri svojem delu... Sem in tja pa se seveda ne bom branil tudi kakšne dobre igre Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 23.03.2012 23:17:32
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem se danes šetnil v EPL samo da ščekiram ekran... Je super, ni kaj (ok, sam sicer na normalni razdalji še vedno vidim malo zrnjavosti v besedilu - pa ajde - neprimerno boljši os prejšnjega ekrana).

Rekel sem si, da ga pogledam in vidim če je hardware ok - počakam da vidim kaj bodo z iOS 6 naredili (res mi ni všeč smer kamor gredo z vmesnikom in vsem kičom, ki ga limajo gor). Potem pa se začnem malo sprehajati okrog in je bila v Safariju odprta stran na apple.com/ipad... Čisto vsakič je stran zaštekala pri skrolu, ko je bila malo večja slika - čisto vsakič. Ne vem, mogoče težava samo s tistim - na dvojki tega nisem opazil.

Skratka verjetno se bom tudi 3ke ognil... Počakal do jeseni kaj bodo v Redmondu in na Finskem skupaj spacali (po pravici me fajn vleče tja) - če me to ne prepriča, pa ga bom verjetno res vzel... Malo mi gre tudi na K*** ker so ostali na 16GB za vstopni model... Aplikacije pa so zdaj ogromne. Mimogrede, razlika v ceni čipovja med 16 in 32 GB je 17$ - Apple pa nas skupi za 100...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 23.03.2012 23:26:26
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@iPaddy ti si teoretično preučil stvari v nulo, žal je pri praksi malo drugače. Tolaži se kakor se hočeš, iPad 3 je občuten napreden, saj je retina display neprimerljivo boljši in ko se ga enkrat navadiš, nočeš več ničesar drugega. Če pa navajaš, da je pomemben del tega, da je novi model veliko boljši od prejšnjega tudi to, da mora novi model imeti nov dizajn, pa si že povedal dovolj...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.12.2008
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 23.03.2012 23:40:41
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes nisem imel časa da bi ga šel pogledat;bom pa to storil jutri in videl ali bom vzel novega;malo ste me odvrnili od nakupa
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.11.2011
Prispevkov: 158
Kraj: Portoroz
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 23.03.2012 23:48:21
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
da še jaz napisem glede novega ipada, uglavnem zadevca laufa zelo lepo... ekran je enostavno fantastičen... res zadovoljen z novo i napravco, pravi test glede programov, slik in to pa ma še za prit:) pa še eno vprašanje: ali morda kdo ve kje bi se dalo dobit zadnjo plastiko(zaščito)?

_________________
Iphone 7 Plus 256GB
Macbook Pro 15 i7
Apple TV
Apple Watch 3
Bico
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.03.2011
Prispevkov: 145
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 23.03.2012 23:50:04
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko sem šel mimo EPL-a po službi, sem seveda moral skočit pogledat nov model Very Happy

Kaj vem..retina zaslon je ok,a ni to to, da bi zdaj menjal z ipad2. Tudi teža me kar zmotila... Vizualno pa mi z debelim robom tudi ni pritegnil.

Tko da na koncu sem kar zadovoljen odšel iz trgovine, da me ni prijela potrošniška mrzlica in se nisem zaletel v ta nakup. Bo toliko bolj sladko kupit ipad4.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2010
Prispevkov: 597
Kraj: Novo mesto
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 24.03.2012 01:04:37
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se strinjam s tabo. Verjetno bos kupoval the new iPad s in ne stirico. Zame je to prvi iPad in je popolnoma enako kot pri nekomu gor,sprva sem iPad ignorilal, kao kaj pa bom z njim,sedaj bo iPhone samo se za telefoniranje ostalo delo se seli na fantasticni novi iPad..... Wink
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 24.03.2012 01:07:23
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
GaberAbe je napisal/a:
haha una modelka iz financ je objavla neumnosti k smo jih govoril

Skupina mladih pred trgovino bo ipad 3 kupila z lastnim denarjem ali pa jim bodo pri nakupu ipada 3, ki stane 499 evrov, nekaj denarja posodili starši. »Applov uporabnik sem že dolgo časa, imam iMac, iPod, iphone in Macbook,« je povedal 30-letni naročnik ipada 3. Kot razlog za nakup je poudaril zanesljivost in uporabnost. Za njegovega mlajšega, 22-letnega kolega pa ipad 3 pomeni statusni simbol.

Haha ni resna.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7137
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 24.03.2012 01:34:24
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bico je napisal/a:
da še jaz napisem glede novega ipada, uglavnem zadevca laufa zelo lepo... ekran je enostavno fantastičen... res zadovoljen z novo i napravco, pravi test glede programov, slik in to pa ma še za prit:) pa še eno vprašanje: ali morda kdo ve kje bi se dalo dobit zadnjo plastiko(zaščito)?


najceneje na ebay tudi sam še iščem nekaj Wink Smile

_________________
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani