Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 229
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 04.01.2013 16:16:01
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1 leto star refurbished model se težko šteje kot novo a ne? To ne more zdržati z "je novo" Laughing

Benjamin: ti samo nesi nazaj ta refurbished model in zahtevaj drugega saj v končni fazi deluje slabši kot prejšnji. Ne se pustit trgovcem/serviserjem kar tako zlahka. Naj ti zamenjajo z refurb modelom ki bo pač boljši in ne toliko zjahan

Citiram:
Ker mi tega niso odobrili (NORMALNO DA NISO) so mu dali refurbished napravo, ki je enaka kot nova, kar je 100% boljse, kot pa da ti pokvarjeno stvar nekdo sraufa in popravlja, tako kot so meni sraufali in popravljali racunalnik, kater vec NIKOLI ni delal, tako kot mora....

Kok pa misliš da nastanejo refurb modeli? Laughing Da jih Apple kupuje na bolhi, "obnovi" jih pa božiček? A ni tko da je v enem refurb modelu lahko roba iz vseh koncev in krajev?
Premaknjeno: Pet 04. Jan 2013 16:24.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 229
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 04.01.2013 16:34:46
Refurb modeli
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ker so prejšnjo temo cenzuralno izbrisali (kjer je tekla podobna debata kot bo tule) bom pa jaz odprl novo da udarimo debato na temo refurm modelov Ipadov!

Precej mi je dalo misliti naslednje:
Citiram:
Ker mi tega niso odobrili (NORMALNO DA NISO) so mu dali refurbished napravo, ki je enaka kot nova, kar je 100% boljse, kot pa da ti pokvarjeno stvar nekdo sraufa in popravlja, tako kot so meni sraufali in popravljali racunalnik, kater vec NIKOLI ni delal, tako kot mora....


Očitno nekaj folka misli da se refurbished modeli naredijo kot posledica:
1. Apple kupi rabljene iPade na bolhi
2. Apple pokliče lokalnega vrača da jih z urokom "obnovi"

Težko nek iPad obnoviš brez šraufanja a ne? Kakor sem gledal so lahko v enem iPadu kosi iz vseh koncev in krajev. Torej so komponente v končni fazi lahko precej starejše kot izdelek ki si ga nesel na servis. Sedaj pa je odvisno od srečne roke, da dobiš refurb model, ki se mu lahko tako reče.

Dokaj velik nateg imo. Kupiš nov iPad in ti ga na servisu po par mesecih menjajo z refurb modelom, ki ima komponente starejše 2 in več X toliko. Vsekakor raje vidim, da mi, če mi denimo crkne lcd panel menjajo na servisu z novim LCD panelom in da ne dobim nekih refurb modelov, ki je sestavljen iz drugih xy iPadov (tako dobiš LCD panel od Ređepija, ki se mu je pokvarila kamera, LCD panel je star že 9 mesecev).

Da se ne bo širilo krive vere kako so ti izdelki novi. Lahko so kot novi. Lahko so pa kupček govna. Pač ljudje imajo zelo zelo različne izkušnje s temi izdelki. Lahko dobiš na zunaj popolnoma istega kot iz škatle, lahko se poznajo znaki uporabe, celo praske...
Premaknjeno: Pet 04. Jan 2013 18:31.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 04.01.2013 18:49:02
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
benjamin543 je napisal/a:
Jaz pa sem dobil 1 LETO STAR "REFURBISHED" iPad.
Za 500 čisto dobrih EUR v Sloveniji torej dobiš najprej iPad z okvaro, nato pa eno leto staro rabljeno napravo. Še ena zmaga za pravno državo!


Kaj ti nakladaš.. iPad 2 se da dobiti samo v Wi-Fi only verziji trenutno in še to 16GB .. Dvomim da ga sploh kdo še ima v Sloveniji trenutno oz. je za naročit iz centralnega skladišča. Cena je pa 399 € in ne 500€.
iPad 2 je že dve generacije za aktualnim modelom.


benjamin543 je napisal/a:
V vaši trgovini sem že pred časom kupil izdelek Apple iPad 2 z dodatno "se zgodi" 3-letno garancijo. Ko sem na izdelku odkril napako, sem ga - še znotraj 1 letnega garancijska roka proizvajalca - v popravilo predal na vašem prevzemnem mestu (BTC), ta pa pooblaščeni servisu. Po nekaj dnevih sem dobil drugo napravo s pojasnilom, da tovrstnih napak niti ne odpravljajo ter da sem dobil NOVO napravo.
Že takoj sem začutil drobno spremembo v kakovosti izdelave, ki sem jo pripisoval drugi seriji izdelka. Šele po daljši uporabi pa sem občutil slabše delovanje baterije in preko serijske številke preveril starost.


Preko serijske si preveril starost? Jaz mislim da je bila garancija preko Apple strani še od prejšnjega iPada! Imam prav kajne?
Sploh pa to nikakor nima veze s slovenskim zakonom.. Ker če ti zamenjajo aparat imaš še 1 leto garancije od datuma menjave če je aparat kupljen v Sloveniji sepravi kar tvoj tudi je v Bigbangu. Kar piše tam na Applovi strani čisto nobenega ne zanima.


Scouser je napisal/a:
Poglejmo: On kupi novo napravo. Se mu nekaj pokvari/ne deluje pričakovano. In dobi en let star refurbished model, ki deluje slabše (od baterije do ostalega). Ja ljubi bog no kdo ne bi bil jezen v tej situaciji? Očitno zamenjan izdelek ne ustreza prvotnemu a ne, če je slabši (že to da baterija drži slabše je pač no go). Totalni nateg. Naj mu na servisu popravijo model, ki ga je dal v popravilo, če tega ne morejo pa pač denar/nov kos. Ja, njegova jeza je upravičena!


Saj refurbished=nov. Apple zamenja vse vidne kose sepravi zadnjo stran in ekran in vse kar spada da aparat zgleda kot nov. Mogoče je matična plošča od nekoga drugega. Tudi baterije so nove. To pa končnega kupca ubistvu sploh ne zanima.. Zate je važno da deluje in da zgleda kot nov. Meni je žal da se je sploh začelo govoriti o teh "refurbished" napravah.. Ker to samo dela zmedo tu med uporabniki.. Govorit bi se moralo da se dobi nov iPad in to je to.

Avian je napisal/a:
ehm samo a ni tako da je servis za iPad v Nemčiji pa da se vse tja pošilja?

lp Avi

Pošilja se na Nizozemsko. Ampak Apple jih šele kasneje preveri.. Ko servis odobri napako recimo tvojega iPada, na pot iz skladišča že krene nov=refurbished iPad.

Scouser je napisal/a:
To bi bilo potrebno prebrati zakon kako točno je s tem.

V vsakem primeru pa: Slovenija ima svojo jurisdikcijo in ne Applovo, da ne bodo nekateri preveč v zrak skakali češ "apple ima takšno politiko".

Res je. Ne moramo prodajati refurbished aparatov za cenejšo ceno, če dobimo nov aparat in je ta kupljen v Sloveniji je potrebno garancijo podaljšati za 12 mesecev.
Tega v US ni.

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 04.01.2013 19:51:05
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hm, cela zmešnjava.
Razumem avtorja teme, bolj se nebi mogu tut strinjat z uporabnikom @scouser!

@gpc17 ipad refurbished je navzven lahko enak novemu, kar je notri, ve samo bog! Jaz osebno sem preprican, da nov znotraj ni! Kje pa pise da je baterija nova?

Namrec avtor teme naj bi ugotovil predvsem to, da pri zamenjanem refurbished ni baterija taka kot je bila pri prejsnjem in seveda upraviceno ni zadovoljen z zamenjavo.

Lahko da je imel skcer smolo, da slucajno ni bil ok. Ne verjamem pa, da je dobil kakorkoli na pogled rabljen ipad.

Edino kar ne stekam je to, da se je avtor teme pogreznil v tla in nam malo pojasnil zadeve kako se zadeva razpleta.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 04.01.2013 20:04:57
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz se tudi s Scouserjem strinjam.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1656
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 04.01.2013 20:08:51
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko ti pa recimo crkne kamera, ti pa maš ceu telefon porisan, razbit je pa lepo da ti ga zamenjajo za obnovljenega. Ti jim daš zjebanega navzven, dobiš pa vizualno brez pikice. Veš tu bi te js vprašal če si želiš da ti zamenjajo kamero. Ogromno teh primerov poznam, ko dajo ceu telefon polomljen navzven, pa dobijo novega. Tko, da je men njihova politika super, dobiš vizualno novega pa še takoj ti zamenjajo in nimaš 45 dni v žepu nokije 3310 zarad zakonskega roka.

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.05.2009
Prispevkov: 787
Kraj: Shitopia
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 04.01.2013 20:56:05
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Huda tema.

_________________
A buddhist monk walks into a pizza joint and says, "Make me one with everything"
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10368
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 04.01.2013 21:00:57
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmmm, zanimivo, ampak kar od nekje se pozna noro veliko refurbished primerov, kjer so imeli ulorabniki "lepotno" popravljeno inapravo, znotraj pa je bila na pol "gnila". 😄😄😄

Name me two users, please? Do sedaj sem si lastil 3 refurbished iphone, pa so delali kot urca!

_________________
...::: Puck0 :::...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.10.2009
Prispevkov: 207
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 04.01.2013 21:42:40
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jas sem zelo nezadovoljen z Apple izdelki ker sem imel iPhone že 4. na servisu plus tega sem moral Emonagram prijavit na Tržni inšpektorat da sem dobil novi garancijski list, saj so me v trgovini in Emonagramu zavajali da mi ga ne bodo dali in da mi garancija velja od prvotnega nakupa aparata.

Glede refurbished telefonov bom pa rekel takole. Sploh ne opazim razlike med novim in refurbished tako da mislim tako kot gpc17 da to samo povzroča zmedo. Pa tudi če bi ti dali rabljen telefon bi moral nekak dokazati da je rabljen. In tudi če bi dokazal da je rabljen, Tržni inšpektorat ne bi morel odrediti naj ti dajo novega saj za garancijsko popravilo nimajo zakonske podlage za to. Če z sodnim izvedencem dokažeš da je telefon rabljen, moreš še civilno tožiti servis da ti ga zamenjajo. Glede stanje v naši državi pa si lahko predstavljaš kako dolgo bi to trajalo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2011
Prispevkov: 151
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 04.01.2013 21:42:52
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da bi tema morala iti ali pomeni refurbished novo kot to določa zakon i ne ali so težave ali ne, ker se ne gre kako nekaj deluje, ampak za določilo zakonodajalca v kateri deluje korporacija.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 04.01.2013 23:07:35
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
simaa je napisal/a:
Jas sem zelo nezadovoljen z Apple izdelki ker sem imel iPhone že 4. na servisu .


Model ti pa res grdo delaš z iPhonom, da si ga imel že 4krat na servisu Razz
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 07.01.2013 12:56:46
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako nesmiselna debata, ko nekateri nabijajo o refurbished, ne preberejo kaj sploh že piše v tej isti temi, konstruktivne debate pa ti. Zelo žalostno, očitno pa ste nekateri tu tega že vajeni.

Sem mogoče nepozoren je kje serijska številka, da preverimo zgodbo? Jest je napisal, da počakamo še drugo plat zgodbe, ki pa je enostavno ni, zato prosim če se upošteva moj prvi odgovor.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 07.01.2013 12:58:50
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Izgleda se je avtor teme čudežno izgubil... Mad


Nazadnje urejal/a iDavid4 Pon 07. Jan 2013 13:04; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10368
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 07.01.2013 13:04:00
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Klasika pri takih zgodbah tukaj na jabuk.si

Nekdo se najde, zakuri ogenj, še malo prilije olja in potem pusti ogenj goreti naprej, sam pa spizdi Exclamation

_________________
...::: Puck0 :::...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 07.01.2013 13:08:46
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No. 1 je napisal/a:
Kako nesmiselna debata, ko nekateri nabijajo o refurbished, ne preberejo kaj sploh že piše v tej isti temi, konstruktivne debate pa ti. Zelo žalostno, očitno pa ste nekateri tu tega že vajeni.

Sem mogoče nepozoren je kje serijska številka, da preverimo zgodbo? Jest je napisal, da počakamo še drugo plat zgodbe, ki pa je enostavno ni, zato prosim če se upošteva moj prvi odgovor.


Ampak ce se povsod po tujih forumih pise o "refurbished" modelih, ki jih dobis ob garancijski napaki, skoraj ne verjamem, da pri nas pa dobis vedno nov aparat ... In ravno zato, ker je v temi napisanega precej o tej zadevi, je prav, da tema ostane... Itak je razlozeno kako in kaj... in ce se avtor pripevka ne javi vec, pomeni lahko to, da je uvidel, da je napisal traparijo in se zato niti ne upa vec oglasiti...

Sem pa proti brisanju takih tem...

Se pojasnilo, zakaj mogoce avtor prispevka ni napisal odgovora. Nazadnje je bil prijavljen na forumu 04.01.2013 ob 18:03:30 ... to je pa bilo ravno v tistem casu, ko je tema bila odstranjena in je bila cca. pol urce zatem spet vrnjena nazaja na svoje mesto (tema je bila umaknjena 04.01.2013 ob 16:24:53, nazaj vrnjena pa 04.01.2013 ob 18:31:12) ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Premaknjeno: Pon 07. Jan 2013 13:16.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2006
Prispevkov: 773
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 07.01.2013 14:12:02
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Osebno razmišljam nekako takole in tisti, ki pravi, da temu ni tako, laže.

Namreč, gre za to, da najbrž nikomur izmed nas ni vseeno, če odkartaš za nek izdelek 600 in + €, da ti potem na servisu dajo nazaj nekaj, kar je v bistvu že "second hand", še posebej, če si še upravičen do garancije in še posebej ne, če za razlog obiska na servisu nisi kriv sam.

Nikakor ne trdim, da so refurbished naprave zanič, ampak taki smo ljudje in pika in to je point cele te debate.

Se motim?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 2137
Kraj: Nova Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 07.01.2013 14:15:53
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse ostale firme telefonov ti popravljajo (koliko casa je spet vprasanje) in dobis nazaj svoj star telefon...Apple pa ti da refurbished, ki naj bi bil kot nov...Ce se pa popravilo zavlece nad zakonsko dolocen rok dobis novega,ves cas popravila si pa brez telefona...Boljse bi bilo, ce bi dobil ob morebitni reklamacij dolocen rok oz. starost telefona, kjer bi dobil nov telefon....po preteku tega roka pa refurbished.

Lp Primoz

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.07.2010
Prispevkov: 406
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 07.01.2013 14:19:56
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mukl je napisal/a:
Osebno razmišljam nekako takole in tisti, ki pravi, da temu ni tako, laže.

Namreč, gre za to, da najbrž nikomur izmed nas ni vseeno, če odkartaš za nek izdelek 600 in + €, da ti potem na servisu dajo nazaj nekaj, kar je v bistvu že "second hand", še posebej, če si še upravičen do garancije in še posebej ne, če za razlog obiska na servisu nisi kriv sam.

Nikakor ne trdim, da so refurbished naprave zanič, ampak taki smo ljudje in pika in to je point cele te debate.

Se motim?


Tu se strinjas s teboj 100% tako kot si napisal je čisto res.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 07.01.2013 15:01:32
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje je veliko takih, ki oddajo pocohan, spraskan ali kakorkoli drugace obrabljen iPhone/iPad,... in na tak nacin dobijo "novega"... V bistvu je zadeva v toliksni meri obnovljena, da je prakticno nova ... in uproabnik ne vidi razlike med refrubished ali novim ... In ce je z zamenjanim kaj narobe, to ni zato, ker je "refurbished" ... ampak je pac smola... tako kot ima lahko nekdo smolo in dobi novega, ki ima kaksno napako. Zato pa je v vsakem primeru vsaj 90 dni garancije na tak izdelek ...

In nekateri mislim da dvigajo prevec prahu zaradi takega nacina urejanja garancijskih popravil ... Exclamation

Ogromno je takih, ki si izmislijo neko napako (recimo, da home gumb slabo prime, ker so prebrali, da je veliko takih napak) in iNapravo zamenjajo tik preden jo prodajo... potem pa se v oglasih zasledis, da gre za nov izdelek, ko pa dobis v roke se papirje, pa vidis, da v bistvu ni tako... in da je iNaprava resda "nova"... vendar je ze nekaj dni izven garancije ... Nekateri to celo napisejo na raznih forumih, da bodo nesli na servis in si nekaj izmislili... zato, da bi jim napravo zamenjali ... Confused


Nazadnje urejal/a Jest Pon 07. Jan 2013 15:04; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 07.01.2013 15:04:24
Re: Goljufija* pri servisu iPad-ov v garancijskem roku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih

Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani